EN

6.07.2022, 12:44 Wersja do druku

Lublin. „Dzień dobry, jestem...”. Ruszyło „Lato w Teatrze” u Andersena

W poniedziałek (4.07), rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Dzień dobry jestem…, dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i animacji przedmiotu, skierowanego do młodzieży polsko-ukraińskiej w wieku 14 – 17 lat.

fot. mat. teatru

Zaczęliśmy bardzo zwyczajnie, od poznania się nawzajem, rozmawialiśmy o tym co nas czeka przez te dwa tygodnie wspólnej pracy i ustaliliśmy zasady współpracy – nasz wewnętrzny regulamin.
 
Młodzież – 11 osób z Ukrainy i 11 osób z Polski – pod okiem aktorów i pracowników Działu Edukacji Teatralnej Teatru Andersena w składzie: Małgorzata Adamczyk (koordynatorka), Angelika Karczmarz (wychowawczyni), aktorzy: Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Łukasz Staniewski i Yaroslava Yevdokymenko, będzie wspólnie tworzyło teatr, a efekty tej pracy będzie można zobaczyć za dwa tygodnie, na pokazie finałowym otwartym dla publiczności.
 
Już teraz zapraszamy na pokaz finałowy projektu, który odbędzie się w sobotę, 16 lipca, o g. 17:00, w Sali Andersena, II poziom Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, wstęp wolny.
 
Codzienne poczynania grupy będzie uwieczniał Tomasz Tylus (fotograf), dzięki temu na naszym profilu Facebook i Instagram będziemy Was na bieżąco informować nad czym grupa aktualnie pracuje. Śledźcie nas!
 
Lato w teatrze jest programem Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne