EN
3.02.2023, 10:37 Wersja do druku

Lublin. Był gangsterem, jest aktorem. „Zły”- historia Dariusza Jeża w weekend na scenie Centrum Kultury

Postać Dariusza Jeża zna każdy wielbiciel i wielbicielka teatru, a także ci, którzy orientują się w lubelskim półświatku późnych lat 90. „Zły" to jego autobiograficzna opowieść.

fot. Maciej Rukasz /mat. teatru

Zanim odkrył swój aktorski talent i zabłysnął na deskach teatru Centrum Kultury zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Tak samo jak tytułowego Złego to właśnie spotkanie ze sztuką go odmieniło i sprawiło, że znalazł w życiu sens.

Spektakl poprowadzi widzów przez pasmo przemian, jakim jest życie ex-gangstera osadzone w okresie transformacji Polski. Wraz z przejściem stanu wojennego w demokracj ę i w samym głównym bohaterze zachodzą potężne zmiany w podejściu do świata. Poczuje wszystko - od dziecięcej naiwności i sumienia każącego naprawiać wyrządzone zło, aż po brak litości i zimne wyrachowanie.

Trzy spektakle odbędą się w Centrum Kultury przy Peowiaków w piątek, sobotę i niedzielę (3-5 lutego) o godz. 19. Za reżyserię odpowiada Łukasz Witt-Michałowski, nad scenariuszem zaś pracował sam główny bohater wraz z Grzegorzem Kondrasiukiem. Na scenie Jeżowi potowarzyszą Przemysław Buksinski i Jarosław Tomka - wszyscy pochodzący spod skrzydeł Sceny In Vitro Centrum Kultury.

Spektakl pod tytułem „Zły" będzie można zobaczyć w Centrum Kultury w piątek, sobotę i niedzielę.

Tytuł oryginalny

Był gangsterem, jest aktorem. Historia Dariusza Jeża na deskach CK

Źródło:

„Kurier Poranny” Nr 24

Autor:

Anna Chlebus

Data publikacji oryginału:

03.02.2023