06.07.2020, 09:41 Wersja do druku

Łomża. "Kot w butach" na zakończenie Rekwizytorni Online

mat. teatru

Teatr Lalki i Aktora publikuje dziś ostatnie nagranie zrealizowane w ramach projektu "Rekwizytornia Online", którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach".

Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, przez sześć kolejnych tygodni, korzystaliśmy z zaproszeń do Waszych domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zaś w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.


Projekt zamyka czytanie performatywne w wykonaniu Rafała Swaczyny pt. „Kot w butach” na podstawie bajki Charlesa Peraulta, która opowiada historię najmłodszego syna młynarza i kota, którego otrzymał w spadku od ojca. Okazuje się jednak, że pozornie najmniej wartościowa cześć spadku, głównie swoim sprytem i pomysłowością sprawia, że bohater zyskuje miano Markiza de Karabasza i uznanie króla. Wszystko za sprawą pary butów i worka! Wszystkie nagrania zrealizowane w ramach projektu są  dostępne na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.


Serdecznie pozdrawiamy i życzymy przyjemnego seansu!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne