EN

9.09.2022, 10:51 Wersja do druku

Łódź. „Wracaj” w reż. Anny Augustynowicz wraca na afisz Powszechnego

W najbliższy weekend w Teatrze Powszechnym obejrzeć będzie można wielokrotnie nagradzany „Wracaj” – sztukę Przemysława Pilarskiego w reżyserii Anny Augustynowicz.  To laureat Złotej Maski dla Najlepszego Spektaklu w sezonie 2018/2019 i zdobywca tytułu najlepszej polskiej sztuki w sezonie 2018/2019 według Miesięcznika „Teatr”. Za rolę w spektaklu Anna Januszewska otrzymała Złotą Maskę jako Najlepsza Aktorka.

fot. Katarzyna Chmura / mat. teatru

„Wracaj” to koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Współczesnego w Szczecinie, której prapremiera odbyła się w Łodzi podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. „Tekst «Wracaj» nie dźwiga żadnej dosłowności - to utwór z tajemnicami do rozstrzygnięcia w duszy każdego widza” - mówi o spektaklu Anna Augustynowicz.

O czym śpiewa Bobby Kleks i dlaczego jego piosenki są smutne? Dlaczego powtarzamy bezmyślnie w kółko te same zdania? Czemu chcemy gadać, ale nie chcemy ze sobą rozmawiać? Czy kiedykolwiek wyjdziemy z klatki, w której się zamykamy? Czy zdejmiemy kaganiec sobie i innym? Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę o 19:15.

Wczoraj przed próbą „Wracaj” na Małej Scenie łódzkiego Powszechnego Anna Augustynowicz odebrała Nagrodę za Najlepszy Spektakl, którą w Plebiscycie Publiczności widzowie przyznali „Odlotowi” – sztuce Zenona Fajfera w jej reżyserii prezentowanej na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Również wczoraj Miesięcznik „Teatr” ogłosił, że Anna Augustynowicz otrzymała Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszej reżyserki w sezonie 2021/2022 za "Odlot".

Źródło:

Materiał nadesłany