EN
11.03.2022, 15:28 Wersja do druku

Łódź. Wersja koncertowa „Normy” w Teatrze Wielkim

Opera w wersji koncertowej zabrzmi  2 kwietnia 2022 roku na deskach Teatru Wielkiego. Zaśpiewa m.in. Joanna Woś.

fot. mat. teatru

Kiedy blisko 40 lat temu (1983) pojawiła się w Teatrze Wielkim w Łodzi „Norma” – mistrzowskie dzieło Vincenzo Belliniego, publiczność zachwyciła się tym, co zobaczyła i usłyszała! Włoskie bel canto zabrzmiało na łódzkiej scenie z prawdziwą siłą w znakomitej interpretacji muzycznej i wokalnej pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z niezapomnianą Teresą May-Czyżowską w partii tytułowej.

Dzisiaj Teatr wraca do tej dramatycznej opery z jej wspaniałymi, popisowymi ariami i ansamblami w koncertowym wykonaniu - z solistami, którzy na pewno nie zawiodą, a z pewnością zachwycą swoimi możliwościami wokalnymi, interpretacją muzyczną i owym bel cantem właśnie.

Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją – jest nie tylko poruszająca i wciągająca widza w kulisy działań bohaterów; jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych, których w tym dziele nie brakuje. Ku satysfakcji i uciesze publiczności.

Nie mamy wątpliwości, że tak jak pierwsza nasza „Norma” zelektryzowała wielbicieli opery, tak i to spotkanie z maestrią kompozytorską Belliniego i kunsztem wokalnym artystów tej miary, co Joanna Woś, Bernadetta Grabias, Weronika Leśniewska, Arnold Rutkowski, Grzegorz Szostak i Dawid Kwieciński, zachwyci i usatysfakcjonuje najwybredniejszych melomanów.
Jest jednak jeden warunek – trzeba przyjść, usłyszeć i zobaczyć…
Opera w wersji koncertowej już 2 kwietnia 2022 roku na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi.


obsada:
Norma – JOANNA WOŚ
Adalgisa – BERNADETT GRABIAS
Pollione – ARNOLD RUTKOWSKI
Oroveso – GRZEGORZ SZOSTAK
Clotilde – WERONIKA LEŚNIEWSKA
Flavio – DAWID KWIECIŃSKI
oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
dyrygent – TADEUSZ KOZŁOWSKI
przygotowanie chóru – Maciej Salski
światła – Adam Trautz
inspicjenci – Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk

Źródło:

Materiał nadesłany