EN

26.11.2020, 08:46 Wersja do druku

Łódź. Twórcze warsztaty mistrzowskie Chorei online

Teatr Chorea i Fabryka Sztuki zapraszają na  mistrzowskie warsztaty sztuki performance ONLINE!. "SUROWO WZBRONIONE!" to warsztaty dla dorosłych, prowadzone przez Annę Tyczyńską, Ewę Zarzycką i Pawła Korbusa.

data: 27-28 listopada (piątek-sobota)
godzina: 18:00-21:00 (piątek), 13:00-18:00 (sobota)
miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników
wiek uczestników: osoby dorosłe, od 18 roku życia
czas trwania: 3 godziny (piątek), 5 godzin (sobota)
prowadzenie: Anna Tyczyńska, Ewa Zarzycka, Paweł Korbus
koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: [email protected]
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych - 27, 28 listopada 2020.
Podczas warsztatów sztuki performance „Surowo wzbronione!” na pewno nie będziemy robić tego co zazwyczaj. Nie będziemy mówić o Marinie Abramović, ani Zbigniewie Warpechowskim, nie będziemy się też odnosić do klasyków performance. Nie podejmiemy dyskusji o relacji performance i teatru, a tym bardziej nie powiemy co było pierwsze. Będziemy przekraczać i przesuwać wszelkie dopuszczalne granice. Będziemy też przyglądać się sztuce performance pod różnymi kątami, odniesiemy się do form performatywnych i zachowań z pogranicza gatunków, do ich wspólnych korzeni i alfabetu sztuki. Zajmiemy się też schematami funkcjonującymi w sztuce i ich analizą, a następnie je skatalogujemy i stworzymy wspólnie słownik motywów performerskich absolutnie niedozwolonych, które będą punktem wyjścia do działań warsztatowych.
Warsztaty odbędą się według klucza trzy w jednym, czyli trójka prowadzących plus grupa uczestników - rozdzielnie, wspólnie oraz indywidualnie. Jest szansa zdobycia doświadczenia specyficznego podejścia do pracy twórczej, refleksji nad procesem i analizą drogi artysty, artysty performera
Liderzy warsztatów - to troje artystów, każdy w innym wieku, o bardzo różnych doświadczeniach, wywodzący swoją sztukę z innych źródeł.
Anna Tyczyńska - to artystka zajmująca się instalacjami i sztuką obiektu, znana jest z prowadzenia ekstremalnych i niekonwencjonalnych plenerów artystycznych, na co dzień kieruje II Interdyscyplinarną Pracownią Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Paweł Korbus - to artysta freelancer, od lat prowadzi różnorodne warsztaty intermedialne i warsztaty ekspresji, pracuje z przestrzenią i ciałem.
Ewa Zarzycka - to artystka sztuki performance, jej medium to przede wszystkim słowo. Wykłada performance i prowadzi Pracownię Otwartą - Wykłady Gościnne w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

WAŻNE INFORMACJE:  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:

http://www.chorea.com.pl/.../tworcze-warsztaty-regulamin/ * Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: [email protected] * Listopadowe Twórcze Warsztaty "Surowo wzbronione" odbywają się w trybie online, przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników.* Udział w tych warsztatach jest płatny:
- Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 15 zł za osobę, za pojedynczy dzień warsztatowy.
- Płatność za udział w warsztatach należy przelać na konto Fabryki Sztuki w Łodzi: 39 1050 1461 1000 0090 7283 1077.
- W tytule przelewu należy umieścić tytuł warsztatu, datę warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika.
- Osoby, które przesłały potwierdzenie przelewu (na adres: [email protected]), dzień przed warsztatem, drogą mailową otrzymają link do wydarzenia.
- W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, Fabryka Sztuki nie zwraca przelanej opłaty. Nadawca przelewu będzie mógł wykorzystać opłatę w późniejszym terminie, na poczet udziału w kolejnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki. * Na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:
Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
- mailowo: [email protected],
- telefonicznie: +48 506 103 207.
- Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).
- System rezerwacji miejsc zamykamy o godzinie 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie, a na wydarzenia sobotnie, niedzielne i poniedziałkowe system rezerwacji miejsc zamykamy w poprzedzający je piątek o godzinie 18:00.
- W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników: w przypadku warsztatów dla dorosłych: imię, nazwisko i wiek uczestnika.
- Do maila zgłoszeniowego prosimy o załączenie potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

26.11.2020

Wątki tematyczne