EN

20.11.2020, 11:35 Wersja do druku

Łódź. W poniedziałek startuje Festiwal Szkół Teatralnych

38. Festiwal Szkół Teatralnych, organizowany przez Szkołę Filmową, rozpocznie się w poniedziałek 23 listopada. Impreza potrwa do 29 listopada.

fot. mat. organizatora

Widzowie zobaczą trzynaście spektakli dyplomowych z: Akademii Teatralnej w Warszawie i Filii w Białymstoku, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii w Bytomiu oraz Wydziału Aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej . Jury tworzą: Iwona Bielska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł, Tomasz Konieczny i Mariola Wiśniewska.
Festiwal zainauguruje w poniedziałek 23 listopada Akademia Teatralna w Warszawie, która pokaże „Hymny" w reżyserii Anny Smolar oraz „Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów" w reż. Agaty Dudy-Gracz. We wtorek 24 listopada AT Warszawa i AT Warszawa Filia w Białymstoku przedstawią spektakle „Przybysz", reż. Wojciech Kościelniak oraz „Pandemija", reż. Agata Biziuk.
Środa 25 listopada to przedstawienia Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie: „Święta Joanna", reż. Monika Strzępka i „Wood, czyli... nieznośna lekkość mikrofonu", reż. Anna Radwan. W czwartek 26 listopada studenci AST Kraków i AST Kraków Filia w Bytomiu pokażą spektakle „Inni ludzie", reż. Paweł Miśkiewicz i „N/ebo", chor. Anna Godowska.
27 listopada to spektakle AST w Krakowie Filia we Wrocławiu: „Iwona, księżniczka Burgunda", reż. Radosław Rychcik, „Inni ludzie", reż. Maciej Stuhr i „Golem", reż. Konrad Dworakowski. A 28 listopada zaprezentują się gospodarze z „Nie jedz tego! To jest na święta!", reż. Mariusz Grzegorzek i „Hamlet x 4" (obsada 1) i (obsada 2), reż. Waldemar Zawodziński.

Tytuł oryginalny

Startuje Festiwal Szkół Teatralnych

Źródło:

Kocham Łódź nr 47

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

20.11.2020