EN
16.02.2022, 14:18 Wersja do druku

Łódź. Spektakl muzyczny „Spakowałam Cię. Tak jak lubisz, mamo” w Akademii Muzycznej

Postać matki. Wspomnienia, myśli i obrazy. Pytania o rolę matki i tę szczególną w życiu relację zadadzą studenci Instytutu Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej. Wystawią spektakl muzyczny w reżyserii Marka Rachonia: „Spakowałam Cię. Tak jak lubisz, mamo.” złożony z monologów Katarzyny Błaszczyńskiej i piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Korteza.

fot. mat. teatru

Spektakl odbędzie się 28 lutego 2022 (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM (tel. 42 662 17 50).

Spójrz na mamę. Znasz ją? Opowiedz mi proszę, kim ona jest? Jesteś jak ona? Jakie jest Twoje pierwsze prawdziwe wspomnienie z nią? Jaka ona jest naprawdę? Pytania o matkę, zmuszające do refleksji i wspomnień, nasuwać się będą widzom spektaklu, do którego teksty napisała Katarzyna Błaszczyńska – aktorka, dramaturżka, scenarzystka. Od 2012 występuje w Teatrze Śląskim w Katowicach, a w 2021 roku zdobyła Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców za „osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa i pracy z tekstem”. W spektaklu komentarzem do monologów Błaszczyńskiej będą wybrane utwory, m.in. Agnieszki Osieckiej, Korteza, Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz Janusza Stokłosy i Wojciecha Młynarskiego.

Spektakl powstał we współpracy studentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego oraz studentów wokalistyki estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Premiera miała miejsce 8 stycznia 2022 na Scenie w Malarni. Reżyserem przedstawienia jest Marek Rachoń, za scenografię i kostiumy odpowiadają Aneta Marszałek i Iga Płachta, a fortepianowe aranżacje polskich piosenek stworzył Paweł Jabłoński, który towarzyszyć będzie aktorom i wokalistom podczas spektaklu. W obsadzie będzie można podziwiać: Agatę Curyło, Maję Kucharską, Gabrielę Lachendro, Huberta Skonieczkę, Nicolettę Dragon, Laurę Tomską, Paulinę Zdancewicz, Izabelę Makiel, Weronikę Rekosz, Ewę Przybysz, Kamilę Kamocką, Katarzynę Sut, Aleksandrę Madej, Roksanę Ostojską, Sylwię Wysockę, Szymona Kuśmierczaka i Alinę W. Chechelską.

Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

więcej informacji:
amuz.lodz.pl

fot. Przemysław Jendroska / mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany