EN
24.01.2022, 14:53 Wersja do druku

Łódź. Promocja książki i koncert Chóru Kameralnego w Akademii Muzycznej

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na prezentację książki „Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog” pod redakcją dr Ewy Kumik, prof. AM. Zawartość publikacji to efekt pracy kilkorga autorów, którzy z różnych perspektyw – zawodowej, prywatnej i artystycznej – przyglądali się życiu Profesora Gzelli, a swoje odkrycia, wraz z licznymi materiałami archiwalnymi, zamieścili w monografii. Wieczór zwieńczy występ Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Dawida Bera. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

fot. mat. organizatora

Książka „Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog”, której prezentacja odbędzie się w ostatni czwartek stycznia, powstała z inicjatywy dr Ewy Kumik, prof. AM. Autorami artykułów o różnych aspektach życia zawodowego i prywatnego Zygmunta Gzelli, są: Rafał Gzella, Ewa Kumik, Ilona Grzesiak, Krystyna Pietranek-Kulis, Barbara Sobolczyk, Krzysztof Grzeszczak i Ewa Kowalska-Zając. Na kartach książki Profesora wspominają również członkowie rodziny, współpracownicy i studenci.

W recenzji wydawniczej do publikacji dr hab. Marcin Łukaszewski, prof. UMFC pisze: „Bardzo wartościowe jest wszechstronne spojrzenie na postać byłego Rektora łódzkiej uczelni muzycznej, począwszy od naświetlenia dziejów jego życia, poprzez ukazanie jego wszechstronnej i zróżnicowanej działalności – dyrygenta, niezwykłego organizatora, społecznika, krytyka muzycznego, osoby bardzo mocno zaangażowanej w rozwój i krzewienie idei wychowania muzycznego w Polsce.”  

Na zakończenie wieczoru wspomnień wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Dawida Bera. Zespół wykona utwory a capella, m.in.: Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Stanisława Wiechowicza, Marka Raczyńskiego, Arvo Pärta i Ernsta Tocha.

Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

więcej informacji:
amuz.lodz.pl

Źródło:

Materiał nadesłany