EN
23.03.2022, 15:06 Wersja do druku

Łódź. Premierowe „Cienie Wieży” w Fabryce Sztuki

Premiera spektaklu teatru tańca, Connecting Arts and Theatre Dance Company “Cienie Wieży” w choreografii Darii Szymańskiej odbędzie się w poniedziałek,28 marca w Fabryce Sztuki o godzinie 17:30 i 20:00.

fot. mat. teatru

"Cienie Wieży” to dzieło nawiązujące do mitu o Orfeuszu i Eurydyce realizowane z punktu widzenia Eurydyki pozostawionej w Hadesie. Czy w przypadku wyjścia z ciemnej, nieznanej przestrzeni, można odnaleźć w sobie nadzieję na dalsze życie po życiu?

Mamy nadzieję na rozbudzenie w widzach wewnętrznej dyskusji na temat próby zrozumienia hybrydowej rzeczywistości, podejmując tematy o charakterze mistycznym.
Na ile wiwisekcja tej rzeczywistości, przeprowadzona narzędziami takimi jak mit, czy ekspresyjna ucieczka do mnogości wewnętrznych światów, może pomóc w odnalezieniu swojego własnego cienia. Poszukiwanie wielobarwności wewnątrz człowieka może nas uratować przed nierównym światem hybryd i zdalnej komunikacji, w którym nie tak trudno o powierzchowne kłamstwo i elastyczną moralność. Odrywając się od cieni swojej przeszłości pojawia się światło oddechu, naturalności i wolności.

Twórcy:
reżyseria/choreografia – Daria Szymańska
koordynator projektu – Alicja Tranda
kreacja/tancerki – Katarzyna Koziorz, Maria Lenczewska, Laura Einbacher
twórcy muzyka/wykonawcy – Julianna Kamila Siedler-Smuga, Piotr Maciej Papierski, Pimon Lekler
scenografia – Daria Szymańska
kostiumy – Stefania Lazar
wizualizacje – Nilo Hartman, Ula Domańska
światło – Tomasz Krukowski
dźwięk – Marcin Dobijański

*Spektakl jest kontynuacją rezydencji choreograficzno-artystycznej Darii Szymańskiej z obszaru tańca współczesnego, realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki w Lublinie 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Partner: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Nowy w Łodzi
Organizatorem akcji Dotknij Teatru 2022 jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

Źródło:

Materiał nadesłany