EN

12.10.2020, 14:51 Wersja do druku

Łódź. Premiera w AOIA z udziałem Jadwigi Jankowskiej-Cieślak

Laureatka Złotej Palmy w Cannes, mistrzyni psychologicznego portretowania postaci, aktorka teatralna i filmowa wystąpi w "Śmierci Wenecji" w reżyserii Marcina Brzozowskiego i Wacława Mikłaszewskiego.

Tekst T. Manna stanie się podstawą dla spektaklu, który będzie prezentowany online. Materiał był kręcony nad morzem we wrześniu, a premiera odbędzie się 20.10.2020.

Inspirowana motywami „Śmierci w Wenecji” T. Manna impresja filmowa mówi o niezmiennej i niepodlegającej zmianom cywilizacyjnym/technologicznym potrzebie spotkania i fascynacji drugim człowiekiem.

Obraz pokazuje wyobcowanie i pozorną bezsilność bohaterów żyjących w świecie zdominowanym przez kult ciała i relacje oparte na powierzchownym kontakcie, zredukowanym do internetowego transferu obrazów z dźwiękiem. Ta krótka opowieść o wciąż tlącej się w człowieku pasji, jego czułości względem innych, miłości do przyrody i piękna jest refleksją nad możliwymi dzisiaj międzypokoleniowymi transferami perspektyw i sposobów widzenia oraz słyszenia świata. Droga w stronę ciszy, uspokojenia i morza, w którym odbijają się pragnienia i obrazy przywołujące piękno zaklęte w architekturze, historii i genius loci Wenecji.

Czym dla każdego z bohaterów będzie jego „bardzo dobrze obrany cel podróży”?

OBSADA: Jadwiga Jankowska- Cieślak/Antonina Brzozowska/ Grzegorz Mikołajczyk/

REALIZACJA: Marcin Brzozowski/ Wacław Mikłaszewski

PREMIERA 20.10.2020

Projekt powstaje dzięki dofinansowaniu projektu Redukcje.pl przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw w ramach projekty już od lipca prezentuje unikatowe i oryginalne wydarzenia, których tematem jest redukcja.

Link z wydarzeniem: http://www.aoia.pl/wydarzenie/2020/10/20/smierc-wenecji

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

12.10.2020

Wątki tematyczne