EN

27.05.2021, 09:18 Wersja do druku

Łódź. Premiera "Kto nie ma nic, ten może wszystko" w Teatrze Nowym

11 czerwca Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko” w reżyserii studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. -  Olgi Ciężkowskiej, Miry Mańka, Macieja Hanuska i Wojtka Rodaka, którzy stworzyli cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu i wszystkim.

fot. HaWa

Te historie składają się na tkankę Miasta, jego niejednorodną tożsamość – często wypartą/zapomnianą/zatartą. Spektakl powstaje we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tuż przed premierą, o godzinie 18.30, zapraszamy na odsłonięcie muralu, który zaprojektowała dla Teatru Ola Jasionowska (graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet). Mural powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms i Fundacją LodzArte. Ola Jasionowska rozpoczęła stałą współpracę z Teatrem Nowym zaprojektowaniem oprawy graficznej do premiery „Kto nie ma nic, ten może wszystko”.

A po premierze zapraszamy na sety DJ-skie! 11 czerwca, zaraz po spektaklu na foyer Małej Sceny, zagra dla nas Kuba Wandachowicz. Po premierze zapraszamy wszystkich gości do łódzkiego klubu Konkret (ul. Więckowskiego 36) na afterparty. 12 czerwca po przedstawieniu, w foyer Małej Sceny zagra dla widzów Wiktor Skok.

12 czerwca będziemy gościć także studentów z Naukowego Koła Teatrologów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy po spektaklu porozmawiają z twórcami „Kto nie ma nic, ten może wszystko” o ich pracy, inspiracjach i nowych językach teatralnych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne