EN

24.09.2020, 15:17 Wersja do druku

Łódź. Premiera 25. odcinka serialu "Pomoc domowa radzi"

mat. teatru

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę nowego odcinka serialu „Pomoc domowa radzi” - 25. Odcinek będzie można obejrzeć na   youtube.com w czwartek 24 września o 18:00. 

W kolejnym odcinku Nadia przeprowadzi poważną rozmowę na temat ostatniego związku Roberta. Czy mężczyzna postanowi zostać do końca życia singlem? Jak Olga znosi świadomość zbliżającego się rozwodu? Czy Nadii uda się ją wesprzeć na duchu? Jak wiedzie się Czarkowi w teatrze? Czy powrót po kilkumiesięcznej przerwie na scenę okazał się sukcesem? Czy Agnieszce uda się namówić Nadię do powrotu do zajęć z aktorstwa?

Serial „Pomoc domowa radzi” powstał w marcu jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. Co tydzień Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę nowego odcinka. Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”.
W najnowszym odcinku występują Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kotyński, Jakub Kryształ i Arkadiusz Wójcik.
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski
Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne