EN
3.02.2022, 11:25 Wersja do druku

Łódź. Powszechny i Jaracz na Katowickim Karnawale Komedii

Teatr Powszechny w Łodzi zagra spektakl „Tańczący z gwiazdami" na 15. Katowickim Karnawale Komedii. W festiwalu weźmie udział również łódzki Teatr im. S. Jaracza.

15. Katowicki Karnawał Komedii potrwa do 6 lutego. W wydarzeniu biorą udział m.in. Och-Teatr i Teatr Capitol z Warszawy, Teatr Proxima i Teatr Scena STU z Krakowa. Przedstawienia prezentowane są na scenie Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego oraz w Teatrze Korez.

fot. Marek Zakrzewski

Teatr Powszechny pokaże na katowickim festiwalu sztukę „Tańczący z gwiazdami", napisaną i wyreżyserowaną przez Michała Walczaka. Prapremiera odbyła się w maju ubiegłego roku, kilka miesięcy później spektakl prezentowany był podczas 48. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

„Tańczący z gwiazdami" powstał z inspiracji postacią Bohdana Gadomskiego - barwnego łódzkiego dziennikarza i publicysty, zmarłego w marcu 2020 roku. W interpretacji Michała Walczaka to komediowa wariacja na temat musicalu i teatru w czasie pandemii. Występują: Diana Krupa, Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik i gościnnie w materiale filmowym Krzysztof Szczepaniak.

Teatr im. S. Jaracza pokazuje festiwalowym widzom spektakl „Mroczne perwersje codzienności", autorstwa chilijskiego pisarza Marca Antonia de la Parry i w reżyserii Rafała Sabary. To jedna z najczęściej granych na świecie sztuk ibero-amerykańskich - polska prapremiera na łódzkiej scenie odbyła się w październiku 2014 roku. Spektakl zawiera elementy klownady, burleski i kabaretu - przewrotny i niejednoznaczny, toczy się w szalonym tempie. Występują Mariusz Siudziński i Mariusz Słupiński.

Katowicki Karnawał Komedii w tym roku wrócił do tradycyjnej formuły, czyli prezentowania spektakli na żywo. W roku minionym, z powodu lock-downu, widzowie mogli uczestniczyć w nim jedynie online. W piętnastej edycji udział bierze w sumie dziesięć teatrów.

Tytuł oryginalny

Spektakle łódzkich teatrów biorą udział w 15. Katowickim Karnawale Komedii

Źródło:

POLSKA Dziennik Łódzki Nr 27