EN

3.09.2020, 09:49 Wersja do druku

Łódź. „Pomoc domowa radzi” do oglądania

mat. teatru

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na nowy odcinek serialu „Pomoc domowa radzi” - premiera 22. odcinka na YouTubie w czwartek 3 września o 18:00.

Czy Nadia wybaczy Agnieszce jej ostatni wybuch złości? Do jakich wniosków dochodzą Olga i Julia – czy rzeczywiście nie potrafimy żyć tu i teraz, odkładając wszystko na przyszłość? Czym Robertowi uda się zaskoczyć Nadię? Jak Agnieszka radzi sobie na spotkaniach edukacyjnych z seniorami?

Serial powstał w marcu jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. Co tydzień Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę nowego odcinka. Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”.
W najnowszym odcinku występują Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kryształ i Arkadiusz Wójcik.
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski
Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

03.09.2020

Wątki tematyczne