EN
24.09.2021, 11:55 Wersja do druku

Łódź. Październik w Szwalni

Teatr  Szwalnia poleca październikowe wydarzenia.

IN/SIDE / fot. Somia lux / mat teatru

3.10 / godz. 20 / spektakl taneczny

IN/SIDE

Kim jest człowiek?

Czym jest Ja?

Odbieraniem, przetwarzaniem i wysyłaniem informacji?

A może to laboratorium uczuć, emocji, zmysłów i supozycji?

IN/SIDE to proces konstytuowania się człowieka. Tego co ludzkie, fizyczne i metafizyczne. To mierzenie się z samym sobą - tym kim jestem i kim mogę się stać.

IN/SIDE to moment wejścia w głąb siebie i chęć znalezienia balansu.

Zestawienie dwóch różnych energii, które doskonale się uzupełniają i tworzą jedną całość.

IN/SIDE to spektakl ruchowy. Tematem jaki inspirował twórców do działania było pogranicze cielesności i duchowości/ulotność oraz fizyczność w kontekście istnienia, bycia człowiekiem.

Spektakl IN/SIDE powstał dzięki Stypendium Artystycznego Prezydent Miasta Łodzi przyznanego Aleksandrze Łabie. W produkcję spektaklu zaangażowane były także Przestrzenie Sztuki, realizujące program w Łodzi i Lublinie. Prezentowany w ramach działania Kolektyw Szwalnia.

TWÓRCY:

Koncept /wykonanie: Aleksandra Łaba, Beata Mysiak Muzyka: Maciej Michaluk Reżyseria oświetlenia: Grzegorz Polak Kostiumy: Karina Mińkowska- Pado

Czas trwania: 30 min

fot. Piotr Hortmanowicz / mat. teatru

9.10 / godz. 19 / koncert

Koncert zespołu Kałe Bała „Pieśni Romów Bergitka" - zawiera w swym repertuarze pieśni tradycyjne górskich Cyganów od Karpat po Bałkany oraz autorskie utwory Teresy Mirgi -

pieśniarki, poetki i liderki formacji. W skład zespołu wchodzą: Teresa Mirga - gitara i wokal,

Maciek Rybka - akordeon, wokal, Jacek Kacica - cajon, wokal, Piotr Hortmanowicz – gitara flamenco, Jonasz Mirga - darabuka, dzban, łyżki.

Czas trwania: 60 minut

fot. Piotr Spigiel / mat. teatru

16.10 / godz. 19 / koncert

Koncert Sutari „Siostry Rzeki – to dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Opowieść o drzemiącej w nas wewnętrznej sile, która daje szansę na zmianę naszego losu. Rzeka jest szlakiem dla podróżujących, źródłem wody i pokarmu, domem dla wielu gatunków zwierząt, naturalną granicą. Z rzeką wiąże się wiele obyczajów, wierzeń, rytuałów i opowieści. Jest miejscem wypoczynku, świętowania i obcowania z tajemnicami. W skład zespołu wchodzą: Basia Songin – śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper, Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne, Asia Kurzyńska – śpiew, skrzypce, bębny, instrumenty perkusyjne.

Czas trwania: 60 minut

Zadanie Kolektyw Szwalnia jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc:

Na koncerty: [email protected] lub 665338171

Na spektakl IN/SIDE pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/873573-1/

Źródło:

Materiał nadesłany