EN

23.11.2020, 17:25 Wersja do druku

Łódź. Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ wraz z gośćmi zagrają koncert online

fot. mat. organizatora

Zyskująca w Polsce coraz większe uznanie Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ wystąpi pod batutą Łukasza Błaszczyka wraz z zaproszonymi artystami podczas koncertu „PRIMUZ i goście”.

Z Orkiestrą zagrają: znakomity skrzypek młodego pokolenia Stanisław Słowiński i współpracujący z nim instrumentaliści: flecistka i saksofonistka Marta Wajdzik, grający na trąbce i flugelhornie Zbyszek Szwajdych, gitarzysta Jacek Długosz, pianista Franciszek Raczkowski, kontrabasista Justyn Małodobry oraz perkusista Dawid Fortuna. Wykonają wspólnie I Koncert skrzypcowy „Visions” Stanisława Słowińskiego. Na koncert w formie transmisji online Akademia zaprasza na platformę YouTube 26 listopada 2020 (czwartek) o godzinie 18.00. Wstęp wolny i bezpłatny!

Program wieczoru z Orkiestrą Smyczkową PRIMUZ wypełni I Koncert skrzypcowy „Visions” Stanisława Słowińskiego. Trzyczęściowa kompozycja inspirowana była zarówno światową literaturą na skrzypce (m.in.: koncertami romantycznymi i muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego), jak i cechami muzyki jazzowej oraz swobodną improwizacją. Stanisław Słowiński w Koncercie „Visions” splótł swoje dotychczasowe doświadczenia w wykonawstwie muzyki klasycznej i jazzu. W obsadzie dzieła znajdują się: orkiestra smyczkowa, skrzypce solo, solowe instrumenty jazzowe oraz sekcja rytmiczna. Koncert skrzypcowy „Visions” jest jak mozaika nastrojów, obrazów i inspiracji, w której – mimo dominującej roli skrzypiec – każdy z instrumentów (flet, gitara, trąbka, fortepian, flugelhorn i saksofon) ma szansę zabłysnąć!

Orkiestra smyczkowa PRIMUZ działająca pod kierownictwem Łukasza Błaszczyka to zespół instrumentalistów będący wizytówką Akademii Muzycznej w Łodzi. Każdego roku daje kilkanaście koncertów z różnym repertuarem oraz nagrywa ścieżki dźwiękowe do filmów i seriali. Dorobkiem zespołu są także liczne prawykonania utworów specjalnie skomponowanych i dedykowanych Orkiestrze Kameralnej PRIMUZ. Od roku Orkiestra działa dzięki Fundacji PRIMUZ, która jest współorganizatorem transmisji koncertu. Zespół współpracował już m.in. z Kevinem Kennerem, Adamem Makowiczem, Krzesimirem Dębskim, Hanną Banaszak, Tomaszem Szymusiem. Kolejnym znakomitym gościem Orkiestry PRIMUZ jest Stanisław Słowiński – skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Występuje jako lider kilku formacji, jako muzyk sesyjny i członek orkiestr (Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna). Zdobył nagrody na prestiżowych konkursach wykonawczych i improwizatorskich. Na co dzień grywa z czołówką młodej polskiej sceny jazzowej i to również z nimi wystąpi podczas koncertu. W czwartkowy wieczór o wykonawcach i muzyce opowie Piotr Mika.

Więcej informacji.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne