EN

1.09.2021, 09:45 Wersja do druku

Łódź. Narodowe Czytanie w Teatrze Powszechnym

Pozorna moralność, zakłamanie, dwulicowość i życie na pokaz. W potocznym języku taką postawę określa się dulszczyzną - od tragifarsy Gabrieli Zapolskiej.

I to właśnie „Moralność pani Dulskiej” będzie można usłyszeć w całej Polsce 4 września 2021 podczas 10. edycji Narodowego Czytania.

Jak co roku Teatr Powszechny w Łodzi bierze udział w akcji i zaprasza na Małą Scenę. Fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” przeczytają aktorzy Teatru - Barbara Szcześniak i Jan Wojciech Poradowski.

Wydarzenie rozpocznie się 4 września 2021 o 11:00.

Nie bez przyczyny na scenie będzie można zobaczyć Barbarę Szcześniak. Aktorka wystąpiła na scenie łódzkiego Powszechnego w 1997 roku w głównej roli w premierze „Moralności Pani Dulskiej’ w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Za rolę Anieli Dulskiej otrzymała wiele nagród i wyróżnień - między innymi Złotą Maskę (w 1998 roku) oraz Nagrodę w Plebiscycie Publiczności dla Najprzyjemniejszej Aktorki na IV Festiwalu Sztuk Przyjemnych.

Teatr dla Widzów przygotował kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/T0h77vQu

Narodowe Czytanie odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

***

Grafika: plakat Narodowego Czytania 2021 oraz fragment plakatu sztuki „Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Agnieszki Glińskiej (premiera w 1997 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi)

Źródło:

Materiał nadesłany