EN

7.03.2022, 15:07 Wersja do druku

Łódź. Nabór do IV Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty dobiega końca

To ostatnie chwile, aby zgłosić się do Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Tylko do niedzieli, do północy, Teatr Muzyczny w Łodzi czeka na nagrania od rozśpiewanych aktorów-wokalistów z całej Polski. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka, wybierze osobę, która zdobędzie statuetkę Jonaszka i wystąpi przed publicznością na finał Festiwalu OFF-Północna.

fot. mat. organizatora

Patronem konkursu jest Jonasz Kofta – nazywany wieszczem polskiej piosenki poeta i satyryk. – Nie bez powodu sięgamy do jego legendy i twórczości. W konkursowych wykonaniach szukamy tego, co z Jonaszem Koftą kojarzy się najbardziej: elegancji, dowcipu, wrażliwości i charyzmy – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – A przyznać trzeba, że z każdą edycją uczestnicy coraz bardziej zaskakują nas swoimi autorskimi, dojrzałymi interpretacjami nie zawsze łatwych, a niekiedy zapomnianych fantastycznych utworów Kofty – podkreśla.

W konkursie mogą wziąć udział aktorzy-wokaliści w wieku 19-35 lat. Nabór zgłoszeń zakończy się 13 marca 2022 r. Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować w formie wideo dwa utwory z obszaru piosenki aktorskiej, w tym jeden autorstwa Jonasza Kofty. W pierwszym etapie jury spośród nadesłanych zgłoszeń, wybierze najlepszą dziesiątkę, która zostanie zaproszona na przesłuchania na żywo. Drugi etap to wybór laureatów.

Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka – uznanego reżysera spektakli muzycznych. W gronie oceniających znajdą się też: Piotr Kofta – pisarz; Konrad Imiela – aktor i reżyser, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Anna Sroka-Hryń – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa; Rafał Kmita – założyciel kabaretu literackiego Grupa Rafała Kmity oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Katarzyna Hołyńska, laureatka II edycji konkursu.

Na uczestników czekają nagrody: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych i statuetkę Jonaszka, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. Wszyscy laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu OFF-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można w regulaminie na stronie offpolnocna.com.

Sam festiwal, którego szósta edycja odbędzie się w dniach 2-10 kwietnia 2022 roku to pierwszy w Łodzi przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski.

Źródło:

Materiał nadesłany