EN

26.11.2020, 11:33 Wersja do druku

Łódź. Libeskind i „Życie pełne barw” – premiera słuchowiska Teatru Powszechnego

2 grudnia o 14:00 Teatr Powszechny  wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”.

Rodzina Libeskindów, 1946 r. / mat. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi - Monika Kępka i Andrzej Jakubas. Słuchowisko społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.
 
Premiera słuchowiska ilustrowanego archiwalnymi fotografiami odbędzie się na YouTubie Teatru Powszechnego.
 
Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie - zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka - Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca, odkrywając dla czytelników wiele nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko.
 
Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów" wkrótce będzie dostępna w sprzedaży.
 
Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

26.11.2020