EN

19.02.2020, 15:55 Wersja do druku

Łódź. "Dzieci widzą duchy" Grzegorzka u Jaracza

22 lutego na Dużej Scenie Teatru im. Jaracza odbędzie się prapremiera autorskiego spektaklu Mariusza Grzegorzka "Dzieci widzą duchy".

"Dzieci widzą duchy" to próba rozwinięcia w teatrze profesjonalnym konwencji teatralnej, którą reżyser Mariusz Grzegorzek eksplorował w udany sposób w dwóch przedstawieniach dyplomowych zrealizowanych na deskach Teatru Studyjnego we współpracy ze studentami wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: "Pomysłowe mebelki z gąbki" oraz "Nie jedz tego! To jest na święta!". Spektakl będzie kolażową, muzyczno-ruchowo-teatralną, częściowo improwizowaną próbą odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być prawdziwie dorosłym? Czy wyzbycie się wewnętrznego dziecka, skupienie na samokontroli, wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, musi doprowadzić do rezygnacji z wewnętrznej wrażliwości, empatii i intuicji? Czy w bajkach kryją się sensy głębsze i bardziej niepokojące niż tylko proste wytyczne: jak być sformatowanym członkiem rodziny i społeczeństwa?

***


W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Edgar Allan Poe, "Cień" (fragmenty), przekład Bolesław Leśmian, Bracia Grimm, "Krzak Jałowca" (fragmenty), przekład Emilia Bielicka, Krystyna Łagowska, "Pies z plasteliny" (wiersz z tomiku o tym samym tytule, wydawnictwo Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich).

Licencjodawcą jest ZAiKS.

Prapremiera polska: 22 lutego na Dużej Scenie

Kolejne pokazy: 23, 25, 26 lutego oraz 20, 21 i 22 marca na Dużej Scenie

Tytuł oryginalny

22 lutego na Dużej Scenie Teatru im. Jaracza odbędzie się prapremiera autorskiego spektaklu Mariusza Grzegorzka "Dzieci widzą duchy".

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

19.02.2020