EN

3.06.2020, 17:10 Wersja do druku

Legnica. Wybrano troje finalistów Czytelni Modrzejewskiej

Karol Budrewicz/mat. teatru

Tomasz Cymerman, Grzegorz Grecas i Agnieszka Nasierowska to finaliści konkursu dla młodych reżyserów. Legnicki Teatr Modrzejewskiej ogłosił go w marcu br., aby wesprzeć artystów, którzy najbardziej ucierpieli z powodu epidemii. Nagrodą dla laureata będzie możliwość wyreżyserowania spektaklu w legnickim teatrze.


W pierwszej fazie konkursu, który nawiązywał do zrealizowanej w latach 2012-13 Czytelni Kontrrewolucyjnej, komisja artystyczna w składzie: Magdalena Drab, Katarzyna Knychalska, Krzysztof Kopka, Robert Urbański i Jacek Głomb po zapoznaniu się z 36 eksplikacjami reżyserskimi wybrała do półfinału sześć propozycji, które zostały nagrodzone wyróżnieniami w wysokości po 3 tys. zł brutto.

Zakończony 31 maja drugi etap konkursu polegał na przygotowaniu przez zakwalifikowaną szóstkę eksplikacji jednego z klasycznych tekstów dramatycznych zaproponowanych przez teatr. Po ich ocenie wybrano trójkę finalistów Czytelni Modrzejewskiej w kwarantannie. Są to (w kolejności alfabetycznej): Tomasz Cymerman - "Mewa" Antoniego Czechowa, Grzegorz Grecas - "Trojanki" Eurypidesa oraz Agnieszka Nasierowska - "Dobry człowiek z Seczuanu" Bertolta Brechta.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał nadesłany