EN

13.09.2022, 14:00 Wersja do druku

Legnica. Teatr Modrzejewskiej ramię w ramię z Hospicjum

12 września w legnickim teatrze odbyła się konferencja prasowa prezesa i kierownika Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska dr Krzysztofa Szmyda oraz dyrektora Modrzejewskiej Jacka Głomba, którzy poinformowali o rozpoczęciu współpracy pomiędzy dwoma instytucjami. Podczas spotkania z mediami doszło do podpisania oficjalnej umowy w tej sprawie.

fot. mat. teatru

- Hospicjum dla dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” to miejsce, w którym opiekujemy się dziećmi nieuleczalnie chorymi z naszego województwa. Dzieci jest niestety całe mnóstwo. W tej chwili mamy ponad stu trzydziestu pacjentów pod naszą opieką – opowiadał prezes Krzysztof Szmyd. – Takich jednostek jak nasza jest w Polsce ponad sześćdziesiąt. Mamy to szczęście, że my jesteśmy jedną z największych w kraju. Nasza siedziba jest we Wrocławiu, ale mamy wiele filii – w tym działającą już w Legnicy.

Na czym ma polegać  współpraca pomiędzy Modrzejewską a „Formułą Dobra”? Na ten moment opierać się ona będzie na wzajemnych działaniach promocyjnych, ale w przyszłości możliwe jest jej rozwinięcie w przestrzeni artystycznej.

- Obie instytucje rozwijają mocno media społecznościowe, więc będziemy chcieli wymieniać się informacjami, żeby Hospicjum, w jakiś sposób, czyniło ważnym to, co dzieje się w Teatrze, a żebyśmy my czynili ważnym to, co dzieje się w Hospicjum. Myślimy także o innych formach, ale za wcześnie jeszcze teraz o tym mówić. W grę wchodzi wspólny spektakl, który będzie miał charakter charytatywny i będzie wspierał Hospicjum. Nasza współpraca nie będzie tylko gabinetowa, ale również społeczna – tłumaczył Jacek Głomb.

„Gramy razem. Gramy dla ludzi, jesteśmy dla ludzi” – skwitował kierownik Hospicjum Krzysztof Szmyd, który podkreślił również, że współpraca z tak znaną marką, jak Teatr Modrzejewskiej, to szansa dla uwiarygodnienia działalności Stowarzyszenia kierującego „Formułą Dobra”.

- Dla nas ważne jest to, że teatr jest częścią społeczności lokalnej, jest rozpoznawalny, jest marką. Im więcej poważnych instytucji wokół nas się pojawia, tym nam jest później łatwiej funkcjonować, a wyzwań jest sporo.

Formuła Dobra o sobie: Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną nieuleczalnie – terminalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół to ponad 30 osób, m. in. personel medyczny, psychologowie, osoby duchowne, które mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, jak również ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku.

Tytuł oryginalny

Teatr ramię w ramię z Hospicjum

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Wątki tematyczne