EN

24.03.2021, 13:46 Wersja do druku

Legnica. 60. Międzynarodowy Dzień Teatru u Modrzejewskiej online

27 marca – to święto ludzi teatru. To uroczysty dzień dla twórców, realizatorów, aktorów, pracowników teatru, ale też dla tych, którzy nadają sens teatrowi, bez których teatr nie istnieje – dla WIDZÓW. Tym razem, w Międzynarodowym Dniu Teatru nie zobaczymy Państwa na widowni, nie odczytamy orędzia ze sceny. Możemy się z Państwem umówić wyłącznie w Internecie.

fot. mat. teatru

Życzmy więc sobie wzajemnie, byśmy jak najszybciej znowu spotkali się w rzeczywistym świecie, bez maseczek, rękawiczek i akcji w mediach społecznościowych. Byście Państwo przeszli przez foyer i zasiedli wygodnie w fotelach. Niech jak najszybciej zgasną światła i podniesie się kurtyna. Niech teatr wróci tam, gdzie jest jego miejsce. Do teatru.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy także twórcom, aktorom, pracownikom oraz widzom i przyjaciołom teatru inspirujących doświadczeń teatralnych, bogatych, różnorodnych i poruszających przedstawień.

Program legnickich obchodów:

60. Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy – 27 marca 2021 roku o godz. 18.00 na kanale YouTube Teatru

Orędzie napisane przez Helen Mirren przeczyta Ewa Galusińska

„Wirtualna Modrzejewska” – film Karola Budrewicza, zmontowany z naszych realizacji online od marca 2020 r. do lutego 2021 r.

Wystąpienie Dyrektora Teatru, Jacka Głomba

Przesłanie prezesa Stowarzyszenia „Teatr Niezbędnie Potrzebny”, Barbary Maciejewskiej

Nagrody dyrektorskie z okazji MDT

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU obchodzony jest od 1961 roku. Ustanowił go Międzynarodowy Instytut Teatralny na pamiątkę inauguracji w Paryżu (27 marca 1957 r.), Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny. Co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata teatru. Pierwsze orędzie w 1962 roku wygłosił Jean Cocteau.

 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne