EN

16.12.2021, 13:14 Wersja do druku

Warszawa. Kto szefem Teatru Dramatycznego? Wśród piątki kandydatów Słobodzianek i Strzępka

fot. Katarzyna Chmura

Najbardziej emocjonujący konkurs na dyrektora teatru wszedł w kolejną fazę. Skończył się nabór kandydatów, teraz ratusz powoła komisję konkursową. O dyrekcję Teatru Dramatycznego starają się m.in. Tadeusz Słobodzianek, Monika Strzępka, Michał Zadara - pisze Witold Mrozek w "Gazecie Wyborczej".

W środę minął termin składania kandydatur w konkursie na dyrektora Teatru Dramatycznego. To miejski teatr z największą dotacją w Warszawie. Od 2012 kieruje nim Tadeusz Słobodzianek – nagrodzony Nike dramatopisarz.

Swój start potwierdzili jak dotąd w wypowiedziach medialnych: dotychczasowy dyrektor Słobodzianek, reżyserka Monika Strzępka i reżyser Michał Zadara. Z pewnością nie jest to pełna lista kandydatur. Nieoficjalnie ustaliśmy, że łącznie jest ich pięć.

Teatr Dramatyczny. Kilka medialnych burz

Konkurs budzi emocje w środowisku teatralnym, bo Słobodzianek objął dyrekcję mimo protestów, a również oprotestowany pomysł powierzenia mu jednocześnie dwóch miejskich scen (Dramatyczny w 2012 wchłonął kierowany wcześniej przez Słobodzianka Teatr na Woli) – samo miasto uznało za nieudany. Trudno bowiem inaczej czytać decyzję o ponownym wydzieleniu sceny Na Woli i uczynieniu z niej nowej siedziby Teatru Żydowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał nadesłany
„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek

Data publikacji oryginału:

16.12.2021