EN
30.11.2021, 16:20 Wersja do druku

Kraków. Wernisaż wystawy „and will happen again.” w Cricotece

8 grudnia o godzinie 18.30 w Cricotece odbędzie się wernisaż wystawy Teresy i Andrzeja Wełmińskich „and will happen again.”

fot. mat. organizatora

Wystawa stanowi opowieść o wiecznym powrocie. Dotyczy czasu, trwającego w pętli, w której każdy indywidualny koniec jest jednocześnie nowym początkiem – choć w ramach cyrkularności, znane nam porządki ulegają zachwianiu. To, co zazwyczaj jest na wierzchu, pozostaje ukryte. Realizacja Wełmińskich funkcjonuje w „wiecznym pomiędzy”, przez co jest jednocześnie nie-wystawą i nie-teatrem.

Praca Teresy i Andrzeja Wełmińskich zamyka tegoroczny program wystaw Cloakroom, jako jego domknięcie i niejako klamra kompozycyjna – „and will happen again." będzie okazją do zaprezentowania działalności pary artystów w kontekście aktualnej, „młodej" sztuki i współczesnych postaw twórczych.

Nieprzypadkowo ekspozycja zaprezentowana zostanie 8 grudnia, w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora, a zarazem w dniu, w którym odbywało się doroczne, symboliczne spotkanie aktorów z reżyserem. Od 2020 roku przy ulicy Kanoniczej nie stają już niestety „Żywe Pomniki” w wykonaniu artystów Teatru. Pragniemy jednak w Cricotece podtrzymać wyjątkowy charakter tego szczególnego dnia. Dlatego inauguracją wystawy uroczyście otworzymy nowy rozdziału w historii Instytucji – zapoczątkujemy nową tradycję prezentacji pracy twórczej artystów związanych z założycielem Teatru Cricot 2.  

8 grudnia, godzina 18.30
Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2–4, Kraków

Więcej o wystawie TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany