EN

29.09.2022, 09:27 Wersja do druku

Kraków. Warsztaty dla seniorów i „Weekend Seniora z Kulturą”w Teatrze KTO

W swych teatralnych poszukiwaniach już tej jesieni, od października 2022 roku Teatr KTO otworzy swe drzwi na potrzeby kolejnej grupy społecznej. Mowa o krakowskich seniorach.

fot. Norbert Burkowski

W świecie starzejących się społeczeństw chcemy zwrócić uwagę na ten coraz bardziej widoczny problem i zaprosić do wspólnych działań wokół teatru dokumentalnego i społecznego krakowskich seniorów w ramach cyklu „KTO? Senior!”.

Pod okiem pedagoga teatru przez cały artystyczny sezon seniorzy pracować będą nad zagadnieniami pamięci, wspomnień i wartości posiadanych doświadczeń, by w finale zaprezentować autorski spektakl na profesjonalnej scenie Teatru KTO.

Planowane jest utworzenie dwóch grup senioralnych, z których jedna zajmie się teatrem rozrywkowym, o komediowych i muzycznym charakterze, druga zaś teatrem dramatycznym. Seniorzy uczestniczyć będą w cotygodniowych spotkaniach, podczas których zapoznawać się będą z zagadnieniami pracy nad spektaklem, ćwiczyć będą swoją dykcję, ruch sceniczny i pracę nad rolą. Finałowe pokazy planujemy uczynić miejscem wymiany doświadczeń międzypokoleniowych i zaprosić na nie dzieci i młodzież ze szkół oswajając ich z tematem starości i pokazując siłę idącą w parze za reprezentowanym przez seniorów wiekiem dojrzałym.

WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW:

· Czas trwania: październik 2022- czerwiec 2023

· Spotkania raz w tygodniu – wtorki

· Godziny warsztatów zostaną dostosowane do preferencji grupy

· Zapraszamy Uczestników w wieku 60+

· Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy trwają do 3 października.

Chętnych seniorów zapraszamy do wysłania swojego zgłoszenia z krótką informacją o sobie na adres e-mail: [email protected]

1 października bilety na spektakl Teatru KTO w cenie 20 zł dla Seniorów

W ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend Seniora z Kulturą”, 1 października zapraszamy wszystkich Seniorów (w wieku 60+) do Teatru KTO na monodram Artiego Grabowskiego pt. „Raport Panika” w specjalnej cenie 20 złotych.

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie teatru lub pod numerem telefonu: +48 12 633 89 47.

Kasa Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 czynna jest od pn - pt w godz. 9.00 - 20.00.

W swoim spektaklu Grabowski szuka źródeł narodowych infekcji, ksenofobicznych lęków, niechęci do inności i ogólnego braku tolerancji. Więcej informacji na stronie https://teatrkto.pl/spektakle-raport-panika/

Źródło:

Materiał nadesłany