EN

17.06.2021, 12:28 Wersja do druku

Kraków. W Cricotece, w ramach Nocy Teatrów „Okno holenderskie”

19 czerwca o godzinie 21.00 wraz z Krakowskim Teatr Tańca zapraszamy do udziału w instalacji performatywnej „Okno holenderskie”, autorstwa Eryka Makohona i Pawła Łyskawy. Zostanie ona zaprezentowana w ramach krakowskiej Nocy Teatrów.

Twórcy "Okna holenderskiego" zwracają uwagę na analogię pomiędzy światem tańca i prostytucją, ale nawiązują również do sytuacji współczesnej kultury, która została przeniesiona do internetu. Okno w tym przypadku to także popularny symbol komputerowego systemu operacyjnego – „Windows”, który znajduje odbicie w grafice promującej instalację.

Tematem działań artystów jest przekroczenie granicy – na poziomie kinestetycznego, emocjonalnego, wydolnościowego, transowego czy innego działania fizycznego. Działaniom towarzyszy idea pogłębionej świadomości, koncentracji, ekstatycznego skupienia lub bezgranicznego wejścia w dany poziom percepcji, czy odczuwania.

Instalacja działać będzie w godzinach 21.00-22.30, dołączyć można w dowolnym momencie, szacowany czas przejście instalacji to 25 minut.

Data: 19 czerwca (sobota)
Godzina: 21.00
Miejsce: Cricoteka oraz lokale usługowe na ul. Nadwiślańskiej (Binokle, Studio Tatuażu „Nie Po Drodze”, Klub Cellario, iClinica, Biuro Podróży „Dotyk Słońca”)

Źródło:

Materiał nadesłany