EN

27.07.2020, 08:31 Wersja do druku

Kraków. Trwa Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Faustyna Dziedziec/mat. teatru

Program taneczny "Od acana do waćpana" na Rynku Głównym to kolejny spektakl Cracovia Danza w ramach tegorocznego Festiwalu Tańców Dworskich. 21 edycja odbywać się będzie na żywo i w przestrzeni wirtualnej.

Od 19-26 lipca – w planowanym wcześniej terminie festiwalu – tancerze Cracovia Danza pojawią w przestrzeniach miasta prezentując różne programy taneczne. W tym roku, inaczej niż dotychczas, nie będzie sceny i widowni, tancerze pojawiają się ze swoimi spektaklami na muzealnych dziedzińcach i w przestrzeni miasta, na ulicach, placach i dziedzińcach, tak jak podczas happeningów. Barwny korowód można spotkać na Rynku, w Barbakanie czy na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka.

Cracovia Danza zapowiada, że taneczne spektakle będą powtarzane.

Z kolei w dniach 27-31 lipca zaplanowane zostały warsztaty online. Poprowadzi je dobrze znana grupa międzynarodowych pedagogów, mistrzów w danych dziedzinach: Marie-Claire Bär Le Corre (francuski taniec renesansowy), Marta Baranowska (włoski taniec renesansowy), Ana Yepes (dawny taniec hiszpański), Alaknanda (indyjski taniec Kathak), Nikoleta Giankaki (dawny taniec grecki), Pierre-François Dollé (barokowy taniec francuski oraz barokowy taniec francuski MASTERCLASS); Leszek Rembowski (dawny taniec polski).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Tańców Dworskich znowu na ulicach Krakowa. Cracovia Danza prezentuje najpiękniejsze układy dawnych tańców

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

27.07.2020

Wątki tematyczne