22.06.2020 Wersja do druku

Kraków. Tęczowa flaga na budynku uczelni. "W AST wszyscy jesteśmy u siebie"

- Będziemy bronić i wspierać tych, którzy spotkają się z dyskryminacją - napisała Dorota Segda, rektor Akademii Sztuk Teatralnych.
Na budynku Akademii Sztuk Teatralnych zawisła tęczowa flaga. AST to kolejna uczelnia, która zabiera głos w sprawie osób LGBT.

Do słów prezydenta Andrzeja Dudy odniosła się już społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego, a do apelu o "zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne" Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich dołączyła Akademia Górniczo-Hutnicza. "Wszyscy jesteśmy u siebie" Dorota Segda, rektor AST, napisała, że uczelnia będzie wspierać osoby, które spotykają się z dyskryminacją. - Niech wstydzą się ci, którzy kogokolwiek próbują wykluczać ze społeczeństwa i tworzą sztuczne podziały. Będziemy bronić i wspierać tych, którzy spotkają się z dyskryminacją. W AST wszyscy jesteśmy u siebie - napisała Segda. Burza po słowach prezydenta W minionym tygodniu prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Brzegu porównał LGBT do komunizmu i ocenił, że "LGBT to nie są ludzie, a ideologia". - To był bolszewizm. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie now

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tęczowa flaga na budynku krakowskiej uczelni. "W AST wszyscy jesteśmy u siebie"

Źródło:

Materiał nadesłany

www.lovekrakow.pl

Data:

22.06.2020

Tematy w toku