EN

27.08.2021, 08:29 Wersja do druku

Kraków. Teatr Variete rozpoczyna nowy sezon teatralny

Po sierpniowej przerwie Krakowski Teatr VARIETE wznawia działalność repertuarową. We wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć jeden z najbardziej kultowych musicali wszechczasów – CHICAGO w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, brytyjską farsę ze skandalem obyczajowym w tle, czyli „Bez seksu proszę”, w reżyserii Janusza Szydłowskiego oraz musicalową odsłonę uwielbianej na całym świecie komedii romantycznej – „Pretty Woman – The Musical” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

fot. mat. teatru

Nowy sezon w Teatrze VARIETE rozpocznie się 9 września. Do niedzieli 12 września widzowie będą mogli przenieść się do świata prohibicji, pięknych kobiet i jazzu. Wszystko za sprawą kultowego musicalu CHICAGO. Na cztery wieczory przeniesiemy naszych widzów do Chicago końca lat 20. ubiegłego wieku.

Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada historię dwóch rywalizujących ze sobą morderczyń zamkniętych w więzieniu w hrabstwie Cook. Roxie, gospodyni domowa marząca o kabaretowej karierze, czeka na proces za zabójstwo kochanka. Velma, gwiazda estrady, odsiaduje wyrok za zabicie męża i siostry. Ich zaciętą walkę o medialny rozgłos wspierają skorumpowana strażniczka więzienna Mama Morton oraz umiejętnie manipulujący faktami prawnik Billy Flynn, dzięki któremu Roxie szybko staje się ulubienicą prasy.

„Chicago” to wybuchowa mieszanka porywających utworów, znakomitej choreografii, świetnej rozrywki i niepowtarzalnego klimatu – po prostu „All That Jazz”.

Farsa w brytyjskim stylu

Od czwartku 16 września do niedzieli 19 września Krakowski Teatr VARIETE wystawi swój najświeższy tytuł – „Bez seksu proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Brytyjska farsa autorstwa mistrzów tego gatunku Anthony’ego Marriott’a i Alistaira Foot’a to mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz szybkiej akcji. Obsada „Bez seksu proszę” to zarówno nazwiska znane widzom ze spektakli Krakowskiego Teatr VARIETE („Pretty Woman – The Musical”, „Chicago”, „Opera za trzy grosze”, „Dziewczyna z plakatu” oraz „Powróćmy do tamtych lat”), jak i aktorzy innych krakowskich, choć nie tylko, scen teatralnych.

fot. mat. teatru

Młode małżeństwo Hunterów zostaje wplątane w haniebną aferę z materiałami pornograficznymi w tle. Para, obawiając się wywołania obyczajowego skandalu, do spółki z Brianem – ich przyjacielem, próbuje za wszelką cenę pozbyć się nieprzyzwoitej przesyłki, którą dostarczyła do ich mieszkania tajemnicza firma. Sprawę komplikuje dodatkowo pojawienie się Eleanor – matki Petera, Pana Bromheada – jego szefa, inspektora bankowego – Pana Needhama, nadinspektora policji, a także… dwóch dam lekkich obyczajów.

Znana bajka o marzeniach – tym razem w broadwayowskim stylu

„Pretty Woman – The Musical” to opowieść o świecie, w którym przydarza się niezwykła miłość i spełniają się wielkie marzenia! VARIETE jest trzecim teatrem w Europie, zaraz po Piccadilly Theatre na West Endzie i Stage Theatre an der Elbe w Hamburgu, który prezentuje ten spektakl.

Pracująca na co dzień na Hollywood Boulevard prostytutka Vivian zostaje zatrudniona przez biznesmena Edwarda Lewisa jako dama do towarzystwa. Czy świadczącą usługi przy Alei Gwiazd Vivian i Edwarda, zapracowanego miliardera zjawiającego się w Los Angeles w interesach, połączy coś więcej niż przelotna „zawodowa” relacja? Odpowiedź na to pytanie widzowie będą mogli uzyskać podczas wrześniowego setu tego spektaklu, od 23 do 26 września.

Sztukę, na podstawie zabawnego i wzruszającego filmu Garry’ego Marshalla z Julią Roberts i Richardem Gere’em, według scenariusza J. F. Lawtona, z muzyką oraz tekstami Bryana Adamsa i Jima Vallance’a, wyreżyserował w Krakowie Wojciech Kościelniak.

„Pretty Woman – The Musical” to kolorowa, energetyczna bomba, idealna propozycja na jesienne wieczory.

Wszystkie wydarzenia w VARIETE odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Bilety zakupić można w kasie teatru lub poprzez stronę www.teatrvariete.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany