EN
25.01.2022, 09:24 Wersja do druku

Kraków. Teatr KTO zaprasza na spektakle do swojej nowej siedziby

Teatr KTO przy ul. Zamoyskiego 50 serdecznie zaprasza na spektakle. W ostatnim tygodniu stycznia zaprezentuje bardzo zróżnicowany repertuar, od klasyków komediowych, aż po spektakl bez słów – „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” na podstawie życia i twórczości Bohumila Hrabala.

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Na początku tygodnia czeka nas maraton śmiechu z komediami Krzysztofa Niedźwiedzkiego, pełnymi absurdalnego humoru i sytuacyjnego komizmu. 

We wtorek 25.01 Teatr KTO zaprasza na „Atrament dla leworęcznych”, będący rodzajem teatralnej zabawy czwórki aktorów o ponadnaturalnej wyobraźni. „Atrament” to pierwsze przedstawienie zrealizowane w Teatrze KTO przez Niedźwiedzkiego – autora tekstów satyrycznych, scenariuszy telewizyjnych i sztuk teatralnych, założyciela, twórcy tekstów i reżysera grupy teatralno – kabaretowej „Formacja Chatelet”.

W środę 26.01 poznamy Marcina Niewiarowskiego – głównego bohatera spektaklu „Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa”, który sfrustrowany swoim dotychczasowym życiem trafia do gabinetu psychoanalityka. Ten próbując zdiagnozować jego przypadek, wciąga go w szaloną opowieść o życiu. Wraz z bohaterem, odgrywanym na scenie po kolei przez wszystkich aktorów, wędrujemy przez kluczowe momenty jego pełnej absurdów historii. To przewrotna i prześmieszna opowieść, w której współgrają - brawurowe tempo, aktorskie kreacje, błyskotliwy humor, niespodziewane zmiany ról i zwroty akcji. 

W czwartek i piątek (27, 28 stycznia) KTO pokaże Akt 2 kultowego już spektaklu Krzysztofa Niedźwiedzkiego pt. „Stroiciel grzebieni”, którego premiera miała miejsce w grudniu 2021, po raz pierwszy na nowej scenie teatru. 

Tadeusz, główny bohater opuszcza w urnie Podhale i wraz ze swoją żoną Magdą przenosi się w odległy rejon Polski – na Mazury. Pośmiertny rejs jachtem jest dla obojga sentymentalną podróżą i jednocześnie pełną humoru przygodą, której koniec wyznacza wciąż oddalający się horyzont. Na szlaku Krainy Tysiąca Jezior spotykają kolejne znaczące dla ich losów postaci, realnie wpływające na bieg wydarzeń. W spektaklu nie brakuje historycznych odniesień, komicznych zdarzeń, filozoficznych spekulacji i wzruszeń właściwych kochającym się ludziom, których nawet śmierć nie jest w stanie rozłączyć. „Stroiciel grzebieni. Akt 2” to spektakl rozgrywający się między tym i tamtym światem, ziemią i wodą, powagą i humorem.

fot. Joanna Kasina

Styczeń w Teatrze KTO zakończy się przedstawieniem bez słów „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” w reż. Jerzego Zonia (sobota, 29 stycznia), inspirowanym życiem i twórczością Bohumila Hrabala. 

Zoń bezbłędnie przełożył magię tego, co zwykle jest wypowiadane, na ekspresję ciała, miny i gesty. Wraz z bohaterami podążamy przez zwykłe ludzkie życie, od ucznych chrzcin przy dźwiękach akordeonu, przez niepewność towarzyszącą wyborom życiowym, ślub, aż po smutek zawarty w cichym pogrzebowym szlochu. Leniwe obrazy tętnią muzyką, którą reżyser doskonale dobrał do opowiadanych historii. 

Spektakl jest niezwykle uniwersalny, sprawdzi się zarówno dla widzów polskojęzycznych jak i obcokrajowców.

Teatr KTO

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Bilety: https://bilety.teatrkto.pl


Źródło:

Materiał nadesłany