15.02.2021, 14:16 Wersja do druku

Kraków. Teatr Barakah zaprasza na spektakle na żywo i koncert online

Teatr Barakah zaprasza w lutym i w marcu na spektakle "Inni ludzie" oraz "Misery". Na 27 marca planowana jest premiera "Matki Joanny od Aniołów" Jarosława Iwaszkiewicza w reż. Macieja Gorczyńskiego.

fot. Piotr Kubic

21 lutego, godz. 19.00

"Misery"

„Jestem Twoją największą fanką. Tak, na pewno jestem. I uwierz mi, drugiej takiej nie ma”.

Twórcy BARAKAH przenoszą na deski teatralne kultowy thriller psychologiczny Stephena Kinga „Misery". W spektaklu wystąpią Monika Kufel i Michał Kościuk.

Ranny w wypadku autor popularnej serii romansów zostaje uratowany przez mieszkającą na uboczu kobietę. Troska i opieka gospodyni kończy się, gdy czyta ona maszynopis jego nowej powieści...

Nowicka przenosi akcję z lat 80. w czasy współczesne, czyli świat XXI wieku pełen hejtu, nękania, stalkerów, bo dziś przecież każdy z nas może mieć swojego psychofana. Sztuka to już nie tylko treść i forma, ale jej odbiór. Odbiorcy przez filtry emocji interpretują kolejne dzieła sztuki, swe interpretacje doprowadzając do granic absurdalnych wyobrażeń, przez co interpretacji jest wiele, ale czy każda jest bezpieczna?

Czy w ogóle istnieje granica interpretacji i kiedy odbiorca przekracza ją, wchodząc na ryzykowną ścieżkę szalonej utraty poczucia rzeczywistości? Gdzie kończy się sztuka, a zaczyna życie, gdzie kończy życie, a zaczyna sztuka? Czy takie rozróżnienie wciąż istnieje? I czy naprawdę wszystko powinniśmy traktować tak serio?

fot. Iwona Bandzarewicz

12 marca, godz. 19.00

"Inni ludzie"

Przedstawienie oparte na fragmentach „Innych ludzi”, ostatniej powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

19 lutego, godz. 20.00

Chłopaki w Barakah - koncert online

Adrian Burek to kreatywny muzyk, wokalista, songwriter oraz perkusista działający na krakowskiej scenie muzycznej.

Pokazał się szerszej publiczności w programie Voice of Poland gdzie z powodzeniem dotarł do odcinków na żywo.

Wraz z przyjaciółmi nieustannie produkuje swoją muzykę w domowym zaciszu. Tworzy muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i popu. Ten wyjątkowy kolektyw muzyczny rozpoczyna serię koncertów promującą jego nadchodzącą EPkę.

SKŁAD:

Adrian Burek

Szymon Kozikowski

Mikołaj Franczak

Karol Masternak

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne