EN

28.06.2024, 08:16 Wersja do druku

Kraków. Teatr Bagatela gra całe lato i przyciąga tłumy wielbicieli

Już od 14 lat krakowski Teatr Bagatela gra podczas wakacji regularne spektakle repertuarowe. W lipcu i sierpniu będą prezentowane na Dużej Scenie od czwartku do niedzieli.

mat. teatru

W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć aż 10 tytułów. Są wśród nich komediowe przeboje Bagateli, takie jak: „Mayday od-Nowa" czy „Testosteron", jak i liryczna „Śmierć pięknych saren" oraz tytuł należący do teatralnej klasyki - „Rewizor".

- Granie w sezonie wakacyjno-urlopowym, które u zarania tego pomysłu wydawało się ryzykownym, sprawdza się od lat. Widzami spektakli są zarówno krakowianie, którzy nadrabiają  „zaległości"  teatralne, jak i turyści, którzy odwiedzają nasze miasto. Bardzo wiele osób, spoza Krakowa korzystających z możliwości wizyty w Bagateli, wyraża swoje zdumione i zarazem pełne pochwał opinie na temat „grania w lecie" - mówi nam Magdalena Musialik z Redakcji Programu Teatralnego.

Poza tym teatr organizuje i prowadzi letnie warsztaty dla młodzieży. W tym roku młodzi ludzie, pod opieką Anny Ciszowskiej - edukatorki i reżyserki teatralnej -przygotowywać będę etiudy teatralne w oparciu o teksty Marka Hłaski.

„Projekt: Hłasko. Najlepsze lata naszego życia. Warsztaty kreatywne dla młodzieży" to próba zmierzenia się z postacią i twórczością legendarnego pisarza, którego rok właśnie obchodzimy. Warsztaty zorganizowane dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictw Narodowego w programie „Edukacja Kulturalna 2024" będą się odbywać od końca czerwca do 6 lipca.

W sierpniu w teatrze są zaplanowane próby do interaktywnego monodramu, którym Bagatela rozpocznie kolejny - już 105. - sezon działalności. To „Wszystko, co najlepsze" Duncana Macmillana i Jonnego Donahoe w reżyserii Piotra Złotorowicza. 21 września na Scenie na Sarego 7 w obyczajowym, pełnym dowcipu i refleksji monodramie, będzie można zobaczyć Piotra Urbaniaka. 

Tytuł oryginalny

Komediowe przeboje obok warsztatów dla młodzieży. Teatr Bagatela gra całe lato i przyciąga tłumy wielbicieli

Źródło:

„Gazeta Krakowska” nr 1249

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

28.06.2024