Teatr Groteska serdecznie zaprasza na najnowszą odsłonę Sceny Mistrzów – „Świąteczną Pocztówkę”. Ten niezwykły koncert kolęd i świątecznych piosenek jest dostępny na stronie internetowej Teatru oraz w mediach społecznościowych Groteski: facebook.com
Koncert to połączenie kolędowania z podziękowaniem dla personelu medycznego za ciężką pracę w czasie pandemii oraz apelem pacjentów, wyleczonych z ciężkich przypadków SARS-CoV-2, o oddawanie osocza dla chorych na COVID. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i cały personel medyczny zasługują na podziw i szacunek za oddanie i poświęcenie każdego dnia.
Celem projektu było stworzenie pozytywnej aury wokół ludzi, którzy ratują zdrowie i życie nas wszystkich.
Realizacja projektu była możliwa dzięki mecenatowi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a na scenie Groteski wystąpili krakowscy artyści Renata Przemyk, Marek Piekarczyk, Łukasz Rybarski, Andrzej Sikorowski i Jacek Wójcicki!
Do „Świątecznej pocztówki” chętnie dołączyli krakowscy lekarze i przedstawiciele środowiska medycznego: Jolanta Bucka – reumatolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Małgorzata Kloch – kardiolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Katarzyna Turek-Fornelska – Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Jerzy Friediger - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego, Marcin Jędrychowski – Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Andrzej Kosiniak-Kamysz – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Marcin Mikos – Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Wojciech Zaręba – kardiolog ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie.
Gramy w podziękowaniu dla lekarzy. Dla mnie koncert symbolicznie łączy sferę duchową z cielesną. Lekarze starają się zapewnić zdrowie naszym ciałom, my artyści możemy wspierać zdrowie duchowe. Każdy w tej trudnej sytuacji robi co potrafi najlepiej. Ważne, żebyśmy wszyscy robili to z serca i mieli świadomość, że jedno bez drugiego nie funkcjonuje w pełni. Musimy być razem, żebyśmy mogli wyzdrowieć, rozwijać się i cieszyć szczególnie w tym świątecznym czasie! Najważniejsza jest wdzięczność oraz umiejętność dzielenia się. Razem możemy więcej. Bądźmy razem! – powiedziała o projekcie Renata Przemyk.
Pomysłodawcą "Świątecznej Pocztówki" była Małgorzata Zwolińska, a jej reżyserem Adolf Weltschek. Partnerem projektu jest Fundacja Zdrowia Publicznego – reprezentowana przez dr Marcina Mikosa.
„Świąteczną pocztówkę” można oglądać do 6 stycznia 2021!
Zapraszamy!