EN

10.06.2021, 18:50 Wersja do druku

Kraków. "Przewodnik taniec vol. 2" startuje 13 czerwca

Fundacja Performa 13. czerwca rozpoczyna drugą część projektu „Przewodnik taniec”, w związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania cyklu spotkań z krakowskimi artystkami i artystami działającymi w obszarze tańca współczesnego. 

mat. organizatora

Będziemy regularnie, w co tygodniowym rytmie, emitować kolejne odcinki na stronie fundacji i jej kanale Youtube. Naszymi gościnami i gośćmi będą:

Alicja Miszczor - choreografka, pedgagożka, instruktorka hatha jogi i tancerka, która opowie o historiach pisanych ciałem.
Katarzyna Machniewicz, fotografka tańca. Rozmowę dotyczącą specyfiki tańca i fotografii będą prowadziły: Anna Królica i Kamila Ławniczuk-Stafiej.
Małgorzata Haduch, choreografka, pedgagożka, performerka i improwizatorka, odsłoni kulisy pracy z improwizacją.

Planujemy również zaprezentować większą prezentację spotkań z filmem tańca na ekranie, zainspirowani pracami Anna Bajjou, reżyserki filmów tańca. Przygotowaliśmy trzy spotkania z Anną Bajjou i choreografkami/choreografami, których prace stały się inspiracją dla jej filmów.

Serię spotkań „Wokół tańca na ekranie” otworzy rozmowa o filmie nad „Within” oraz specyfice tańca na ekranie. Z Anną Bajjou i Martą Wołowiec, tancerką i choreografką, będzie omawiała te zagadnienia Anna Królica, moderatorka i kuratorka projektu.

Kolejne spotkanie będzie dotyczyło filmu tańca „Escape room” zrealizowanego wokół produkcji Barbary Bujakowskiej, choreografki i tancerki. Natomiast na zakończenie projektu pojawi się rozmowa o „Jumpcore 2.0” z Pawłem Sakowiczem i Anną Bajjou moderowana ponownie przez Annę Królicę.

Dodatkowo rozmowom będą towarzyszyły premiery online krótkometrażowych projektów choreograficznych (screendance) na „Within”, „Jumpcore 2.0” oraz „Escape room” zrealizowane w ramach MADcatalog dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Anna Bajjou udostępni również wcześniejsze swoje filmy archiwalne : „Soliści” i „Bumelant” .

„Przewodnik taniec” powstał rok temu we współpracy z Adamem Kamińskim jako wielowymiarowa platforma do subiektywnego poznawania tańca współczesnego. Tworząc ten wirtualny przewodnik przyświecała fundacji idea wykreowania sytuacji, w której kurator prowadzi rozmowy z twórcami i oprowadza słuchaczy po jego spektaklach i twórczości. Podczas ostatniej edycji udało nam się zaprezentować 12 artystek i artystów.

„Przewodnik taniec proponuje subiektywne oprowadzanie po nowych i znanych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich poszukiwań i fascynacji.

Wszystkie rozmowy (również archiwalne) są / będą dostępna na stronie Fundacji Performa (www.fundacjaperforma.com) i na kanale Youtube .

Kuratorka: Anna Królica
Moderatorka: Anna Królica (rozmowę z Katarzyną Machniewicz prowadzą wspólnie: Kamila Ławniczuk-Stafiej i Anna Królica)
Organizacja: Fundacja Performa
Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog
Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich
www.fundacjaperforma.com
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Szczegółowy harmonogram prezentacji cyklu rozmów z artystami:
13 czerwca 2021 - Opowieści ciałem. Rozmawiają: Anna Królica, Alicja Miszczor
20 czerwca 2021 - Inne ścieżki improwizacji i kompozycji tanecznej. Rozmawiają: Małgorzata Haduch, Anna Królica
27 czerwca 2021 - Okiem fotografa tańca. Rozmawiają: Katarzyna Machniewicz, Anna Królica, Kamila Ławniczuk-Stafiej
4 lip2021ca - Wokół tańca na ekranie - „Within”. Rozmawiają: Anna Bajjou, Anna Królica, Marta Wołowiec.
11 lipca 2021 - Wokół tańca na ekranie - „ „Escape room”. Rozmawiają: Anna Bajjou, Barbara Bujakowska, Anna Królica.
17 lipca - Wokół tańca na ekranie - „Jumpcore 2.0” Rozmawiają: Anna Bajjou, Anna Królica, Paweł Sakowicz

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne