EN

25.05.2021, 19:18 Wersja do druku

Kraków. Premiera spektaklu „Bagatela śpiewa” wg K. Materny – w sobotę

Spektaklem „Bagatela śpiewa” tytułowy krakowski teatr powraca do publiczności po wielomiesięcznym lockdownie. Przedstawienie wyreżyserował Krzysztof Materna według własnego scenariusza. Premiera odbędzie się w sobotę na dużej scenie.

mat. teatru

„Rozśpiewanym, roztańczonym i barwnym przedstawieniem reklamowanym jako +najbardziej krakowska z krakowskich rewii+ Bagatela powraca do teatralnej aktywności po ogólnopolskim kulturalnym lockdownie” – poinformował we wtorek PAP Teatr Bagatela w Krakowie.

Zgodnie z zapowiedziami, w spektaklu - obok występujących 15 aktorów reprezentujących różne pokolenia - będzie można także zobaczyć samego reżysera Krzysztofa Maternę i usłyszeć znane już widzom piosenki i teksty.

„Realizując znane motto, które wypowiada jeden z bohaterów kultowego filmu +Rejs+ – +Najlepiej lubimy piosenki, które znamy+ – wybrałem piosenki, które znam najlepiej, które państwo też znacie, a które nigdy się nie zestarzeją, bo są po prostu świetne i literacko, i muzycznie. Wybrałem je również pod tym kątem, żeby dać szansę wspaniałemu zespołowi świetnie śpiewających aktorów Teatru Bagatela na stworzenie nowego oblicza tych piosenek. Nie robimy coverów, nie ścigamy się z oryginałami, przedstawiamy nowe wersje, muzycznie i interpretacyjnie podkreślając wspaniałą twórczość krakowskich autorów i kompozytorów” – powiedział cytowany w informacji dla mediów Materna.

Spektakl ma także nawiązywać do twórczości legendarnych postaci Piwnicy pod Baranami: Wiesława Dymnego, Andrzeja Warchała - ale i filozofa Leszka Kołakowskiego.

Na scenie wystąpią: Anna Branny, Natalia Hodurek, Kamila Klimczak, Izabela Kubrak, Kamila Pieńkos, Justyna Schneider, Kaja Walden, Krzysztof Bochenek, Przemysław Branny, Marcin Kobierski, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Patryk Szwichtenberg, Juliusz Krzysztof Warunek i Marcel Wiercichowski.

Autorem opracowania muzycznego jest akompaniujący na pianinie wraz z zespołem muzycznym Konrad Mastyło. Za choreografię są odpowiedzialni Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek; za wybór kostiumów - Urszula Czernicka; za reżyserię świateł -Marek Oleniacz.

Źródło:

PAP