EN

14.05.2021, 11:28 Wersja do druku

Kraków. Pandemiczny jubileusz Groteski, czyli Parady Smoków nie będzie

Wielka Parada Smoków towarzyszy krakowianom od 20 lat. W ubiegłym roku plany jubileuszowego wydarzenia pokrzyżowała pandemia, w tym roku również barwny korowód smoków nie pojawi się na krakowskich ulicach. Jednak Teatr Groteska nie odpuszcza i z końcem lata planuje wyjątkowe widowisko na Wiśle oraz także, skrojone do pandemicznych możliwości, obchody jubileuszu 75-lecia teatru.

To miał być jubileusz jubileuszy. 75 lat istnienia Teatru Groteska i dwudziesta Parada Smoków -2020 rok miał być wielkim artystycznym fetowaniem przy ul. Skarbowej 2. Plany pokrzyżował wirus. Również ten rok nie pozwala na realizację tak spektakularnych wydarzeń, jak Wielka Parada Smoków czy huczne urodziny.

- Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne przesunęliśmy wielkie widowisko na początek września. Planujemy wówczas zrealizować wydarzenie w formule takiej, jaką znają krakowianie, czyli wielkiego, spektakularnego, jubileuszowego widowiska. Wszystkie przygotowania trwają, jesteśmy w pełnej gotowości, czekamy na rozwój sytuacji. Zobaczymy, na ile będzie to możliwe, czy w ogóle będzie można uzyskać zgodę na imprezę masową. Nie odbędzie się natomiast dzienna Parada Smoków, ponieważ w tym roku szkoły i przedszkola nie były w stanie przygotować się do tego wydarzenia - mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pandemiczny jubileusz Groteski, czyli Parady Smoków nie będzie

Źródło:

Dziennik Polski Nr 110