EN

13.04.2024, 16:48 Wersja do druku

Kraków. Opowieść o mieście utkanym ze wspomnień, marzeń i legend w Teatrze Figur

Kraków bez kamienic, brukowanych ulic i widoku na Wawel? Bez smoka, Lajkonika i kawy na Rynku? Tak! W spektaklu Teatru Figur „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, który odbędzie się 20 i 21 kwietnia o godz. 20.00, widzowie przeniosą się na dalekie peryferie, gdzie o krakowskim smoku nikt już nie pamięta, a lajkonik to po prostu paluszki…

fot. Andrzej Pietyra

Spektakl udowadnia, że Kraków jest równie bogaty w opowieści, bohaterów i wydarzenia, co centrum! Krakowskie osiedla to przecież cały świat w pigułce. Znajdziemy tu miłosne rozterki, kryminalne historie, wojnę gangów, duchy targowiska, osiedlowych oryginałów, marzenia dzieci…

„Koncepcja spektaklu zakładała stworzenie przedstawienia o mieszkańcach Krakowa i ich Krakowie. Miała to być opowieść o mieście, którego nie ma w przewodnikach, nie widnieje na pocztówkach. O mieście utkanym ze wspomnień, marzeń, plotek i powtarzanych od dekad miejskich legend” – mówi reżyserka spektaklu i dyrektorka artystyczna Teatru Figur, Dagmara Żabska.

W tym spektaklu świat krakowskich osiedli mieni się wszystkimi kolorami: jest śmieszny, wzruszający, a czasem też trochę straszny. Te emocje odmieniane są przez wszystkie środki teatralnego wyrazu: teatr cieni, teatr lalek, piosenki i muzykę na żywo. 

Do udziału w realizacji przedstawienia zostali zaproszeni mieszkańcy Krakowa, a spektakl powstał na podstawie ich historii i opowieści.

20 kwietnia (sobota), godz. 20.00
21 kwietnia (niedziela), godz. 20.00
Teatr Figur Kraków, ul. Sławkowska 14
Bilety dostępne na stronie: https://teatrfigur.pl/kalendarz/
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3xh2S8umd ; https://fb.me/e/58K5HJDOo
Więcej informacji: https://teatrfigur.pl/spektakle/strefa-bezplatnego-parkowania-czyli-osiedlowe-love/ 

Produkcja spektaklu została zrealizowana w ramach ogólnopolskiego Programu OFF Polska oraz przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne