EN

12.05.2021, 14:42 Wersja do druku

Kraków. Opera w Ogrodzie Botanicznym

Opera Krakowska w wiosenne i letnie wieczory zaprasza do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na nowy cykl koncertowy – „Opera w Ogrodzie Botanicznym”. W programie arie, ansamble i fragmenty chóralne z największych w historii oper. Cykl zainicjuje koncert  „Mozart. Là ci darem la mano” 15 i 16 maja, na którym zabrzmią fragmenty oper Wolfganga Amadeusza Mozarta.

„Là ci darem la mano” – to zawołanie ze słynnego duetu z opery „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta stanie się mottem pierwszego koncertu z bezpośrednim udziałem publiczności po pandemicznej przerwie. Osią repertuaru będą arie, duety i sekstety z najważniejszych dzieł operowych Mozarta. Podróż do muzycznego świata „króla oper” przebiegać będzie od wczesnego singspielu „Uprowadzenie z Seraju” przez opery buffa „Wesele Figara”,  „Così fan tutte”, dramma giocoso „Don Giovanni”, aż po ostatnią operę fantastyczną „Czarodziejski Flet”. Lekkość mozartowskiej muzyki, dowcip scen oraz majowa roślinna sceneria pozwolą poczuć prawdziwie wiosenny nastrój. Wystąpią soliści oraz orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Duży wolumen brzmienia, integrujący charakter, mnogość barw głosowych konfiguracji i stylistyczna różnorodność – to wszystko na koncercie „Chóry o zmierzchu” 22 maja o g. 19.30. O zachodzie słońca, w otoczeniu zieleni, będzie można usłyszeć fragmenty chóralne ze znanych oper, m.in. „Nabucco” Verdiego, „Halki” Moniuszki i „Kniazia Igora” Borodina. Nie zabraknie ustępów tanecznych, a także innych muzycznych niespodzianek. Chórowi Opery Krakowskiej towarzyszyć będą soliści – Agnieszka
i Tomasz Kukowie w duecie z „Otella” oraz swoich popisowych ariach.

W gorące lipcowe wieczory, na finale cyklu (9 i 10 lipca), będzie można upoić się pięknymi melodiami z jednego z najważniejszych dzieł operowych Gaetana Donizettiego. W programie zwana „perłą bel canta” opera „Napój miłosny”. Naturalna scenografia stanie się osobliwym tłem dla miłosnych wyznań głównych bohaterów Adiny (Iwona Socha) i Nemorino (Adam Sobierajski). Kierownictwo artystyczne nad spektaklem objęli: Bogusław Nowak, Jurek Dybał, Bożena Pędziwiatr, Janusz Wierzgacz, Wioletta Maciejewska.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie www.opera.krakow.pl

Bilety dostępne online oraz w Kasie Opery

[Komunikat]

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych koncerty cyklu „Opera w Ogrodzie Botanicznym” (15, 16
i 22.05) nie podlegają przeniesieniu. Informacja dotycząca ewentualnego odwołania będzie dostępna w dniu wydarzenia do godz. 14.00 na stronie internetowej i w social mediach Opery Krakowskiej.

Źródło:

Materiał nadesłany