Bulwar[t] Sztuki 2023 to pięć lipcowych weekendów z teatrem, literaturą i dźwiękiem. W programie - blisko 40 wydarzeń.
Pełen program festiwalu w formie folderu
Organizatorzy przygotowali karnety, zarówno na wszystkie wydarzenia, jak i na poszczególne cykle: Scenę Nocy Letniej, cykl spotkań literackich „Widok z dachu świata” oraz Muzykę w Komnatach Ciszy. Za pomocą karnetu można odbierać bezpłatne wejściówki na wydarzenia za pośrednictwem strony bilety.laznianowa.pl. Uwaga! Za pośrednictwem karnetu można odebrać tylko jedną wejściówkę na dany termin.
Co w najbliższy weekend?
Piątek-niedziela 19:00
Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję
„Znakomicie pomyślana i zagrana opowieść” – pisali krytycy, a widownia za każdym razem była wypełniona po brzegi. Najnowsze dzieło Mateusza Pakuły to jedna z najważniejszych premier tego sezonu, którą musicie zobaczyć.
Z bezradnością, wściekłością i gniewem mierzą się tysiące ludzi w całej Polsce, którzy nie mogą decydować o własnym losie, a ich bliskim ogranicza się prawa. To krzyk o dostęp do eutanazji w chwilach przekraczania granic cierpienia.
Herbaciana utopia
Piątek 19:00
Herbaciana utopia: drzewna lemoniada — napój jesionowy
Podczas herbacianej ceremonii na dachu Domu Utopii odpoczniecie od pędu codzienności i zrelaksujecie się degustując „herbaty” z pogranicza ogrodnictwa i botaniki. Damy sobie czas na niespieszną rozmowę o składnikach i smakach inspirowanych nowohucką florą, posłuchamy wspólnie muzyki i spotkamy się z artystami, którzy zamieszkają w Domu Utopii podczas wakacyjnych pobytów rezydencyjnych.
Celebrację picia dzikich „herbat” poprowadzi Cecylia Ciechańska, znana szerzej jako Pani od Zieleni. Ostatni dzień czerwca będziemy celebrować w koronach wyniosłych jesionów, popijając lemoniadę inspirowaną francusko-belgijskim frenette (w wersji bezalkoholowej).
Widok z dachu świata
Piątek 20:30
Widok z dachu świata: spotkanie z Markiem Styczyńskim
W kolejnym już roku wspólnie ze znakomitymi polskimi autorkami i autorami roztoczymy Widok z dachu świata – literacki cykl na metaforycznym dachu świata i całkiem dosłownym dachu Domu Utopii, skąd widać więcej!
Marek Styczyński mgr inż. leśnictwa, ekspert w dziedzinie ekologii terenów górskich. Zajmuje się gatunkową ochroną roślin i zwierząt, rezerwatami przyrody i europejską siecią obszarów Natura 2000. Specjalizuje się w etnobotanice i permakulturze. Jest autorem i współautorem kilku przewodników po Karpatach oraz książek: „Ucho jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe”, „Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i Bałkanów”, „Vággi Várri. W tundrze Samów”, „Ogrodnictwo na trudne czasy. Ćwiczenia z permakultury w Europie Środkowowschodniej”.