EN

16.02.2022, 08:20 Wersja do druku

Kraków. „Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie”. Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

Opera Krakowska zaprasza na tradycyjny koncert zamykający karnawał „Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie”. Najpiękniejsze fragmenty operowe i operetkowe oraz standardy latynoamerykańskie wypełnią gmach przy ul. Lubicz 1 marca 2022 r. o godz. 18.30. Nie zabraknie też piosenek autorstwa gościa specjalnego wieczoru – Andrzeja Zaryckiego.

Jedną z tradycji Opery Krakowskiej jest świętowanie ostatnich chwil karnawału wspólnie z Widzami – w szampańskim nastroju, przy dźwiękach najpiękniejszych fragmentów ze słynnych oper i operetek. W programie tegorocznego koncertu znajdą się arie i duety z dzieł takich kompozytorów jak Imre Kálmán, Franz Lehár, Johann Strauss, Jacques Offenbach, a także Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini czy Giuseppe Verdi. Zabrzmią również standardy latynoamerykańskie w symfoniczno-operowych aranżacjach czy popularne pieśni neapolitańskie. Atrakcją wieczoru będą utwory autorstwa gościa specjalnego koncertu, Andrzeja Zaryckiego – znakomitego kompozytora, aranżera, kierownika muzycznego i pedagoga, który dla sceny naszego teatru stworzył muzykę do spektaklu rodzinnego „Muzyka i Magia”. Jego dorobek artystyczny stanowi m.in. oprawa muzyczna do ponad 300 przedstawień teatralnych i telewizyjnych, a także ponad 350 piosenek – w tym takich utworów jak Skrzypek Hercowicz" i "Sur le pont d'Avignon" z repertuaru Ewy Demarczyk.

Jak co roku, nie zabraknie poczucia humoru, radosnych, żywiołowych rytmów i muzycznych żartów z przymrużeniem oka. Opera Krakowska zaprasza do wspólnej zabawy – w gmachu przy ul. Lubicz 48 niezmiennie królują radość i muzyka!

Koncert „Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie”, 1 marca 2022, g. 18.30, Opera Krakowska (Duża Scena)

Obsada:

Monika Korybalska

Agnieszka Kuk

Paula Maciołek

Katarzyna Oleś-Blacha

Iwona Socha

Jarosław Bielecki

Tomasz Kuk

Michał Kutnik

Adam Szerszeń

Orkiestra Opery Krakowskiej

dyrygent: Tomasz Tokarczyk

Kierownictwo artystyczne: Bogusław Nowak, Tomasz Tokarczyk, Bożena Pędziwiatr

Źródło:

Materiał nadesłany