EN

24.06.2021, 15:47 Wersja do druku

Kraków. Nadchodzi dyplom Wydziału Aktorskiego specjalności wokalno-aktorskiej

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza na premierę spektaklu muzycznego w Teatrze AST. 

Popatrz na mnie - spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Aktorskiego specjalności wokalno-aktorskiej AST w Krakowie.

Reżyseria i opieka pedagogiczna: Ewa Kaim
Scenariusz: Patrycja Kowańska
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
Choreografia: Bartosz Ostrowski
Kierownictwo muzyczne: Dawid Sulej Rudnicki
Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska
Asystentka reżysera: Monika Daukszo
Zespół muzyczny: Dawid Sulej Rudnicki - fortepian, Grzegorz Bąk - bas, Michał Peiker – perkusja

Występują: Patryk Cebulski, Monika Daukszo, Marcin Dąbrowski, Adrianna Kieś, Agata Łabno, Daria Muszyńska, Katarzyna Polewany, Szymon Wróblewski

Co się stanie jeśli zakrzywimy czasoprzestrzeń i przeniesiemy się kilkadziesiąt lat do przodu? Jakie będą nasze losy, co zmieni bieg zdarzeń naszego życia, czego nie będziemy mogli sobie czy innym wybaczyć, o czym będziemy marzyć, za czym tęsknić, o czym śnić, czego pragnąć, a czego żałować? To co kiedyś się stanie, już się dzieje. Młodość przegląda się w starości. Popatrz na siebie za kilkadziesiąt lat. Spróbuj to sobie wyobrazić… Gdzieś w przyszłości jesteś już jakaś ty, jakiś ty - z posiwiałymi włosami, ze zmarszczkami na twarzy. Rozpoznajesz samego siebie? Lepiej pamiętać, czy zapominać? Czy czas da się zawrócić, jak nurt rzeki? Jak głęboka jest rzeka Styks? Słyszysz, jak czas płynie?

Przedstawienie jest pracą dyplomową studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, specjalności wokalno-aktorskiej. Osią tematyczną spektaklu jest miłość w kontekście starzenia się i kruchości życia. Młodzi aktorzy, próbując spojrzeć na świat z perspektywy człowieka, który przeżył wiele ziemskich lat, wcielają się w role pensjonariuszy domu spokojnej starości. Widzowie towarzyszą im w rozmaitych czynnościach dnia powszedniego. Czas wolny bohaterowie spędzają w świetlicy, rozmawiają, oglądają telewizję, muzykują, a niektórzy zażarcie kłócą się o przeszłość, którą każdy pamięta inaczej. W potraktowanym z czułością świecie starości zacierają się granice między przeszłością a teraźniejszością, między światem rzeczywistym a fantazją. Swoje przeżycia, tęsknoty i lęki bohaterowie odsłaniają przed nami sięgając po klasykę polskiej piosenki. Słychać Kawiarenki, To był świat w zupełnie starym stylu, Przetańczyć z tobą chcę całą noc i inne… Znane wszystkim przeboje nabierają w wykonaniu młodych aktorów nowego, silnego brzmienia.

Spektakl dedykowany jest prof. Izabeli Olszewskiej.


Premiera: 28 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Spektakle także: 26, 27 i 29 czerwca 2021 r., godz. 19:00

Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22
Czas trwania: 120 min.

Źródło:

Materiał nadesłany