EN

9.05.2022, 09:16 Wersja do druku

Kraków. Miasto przeznaczy 200 tys. zł na pomoc ukraińskim twórcom

Inne aktualności

200 tys. zł. przeznaczy miasto na program wsparcia dla ukraińskich twórców, realizowany przez Krakowskie Forum Kultury. W programie mogą wziąć udział obywatele Ukrainy, prowadzących działalność artystyczną, którzy opuścili terytorium swojego kraju w wyniku inwazji Rosji, przybyli do Polski po 24 lutego oraz przebywają na terenie Krakowa. Wniosek należy złożyć do 26 maja. Pisze Anna Piątkowska w „Dzienniku Polskim”.

Na wsparcie mogą liczyć twórcy prowadzący działalność artystyczną lub kulturalną w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, fotografii i innych dziedzin kultury i sztuki. Zgłoszone projekty mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości od 3 000 do 5 000 złotych brutto.

Wnioski będą oceniane pod względem formalnym oraz merytorycznym, w oparciu o następujące kryteria: zgodność projektu z założeniami programu, profesjonalizm i doświadczenie zawodowe wnioskodawcy, atrakcyjność i oryginalność projektu oraz forma jego realizacji i współpraca z krakowskimi twórcami, artystami i organizacjami.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Miasto przeznaczy 200 tys. zł na pomoc ukraińskim twórcom

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

08.05.2022

Wątki tematyczne