EN

27.07.2021, 14:14 Wersja do druku

Kraków. Koncerty powracają do Cricoteki

Kontynuujemy cykl koncertów muzyki eksperymentalnej i awangardowej w Cricotece! Na pierwszy z nich zapraszamy 6 sierpnia o godzinie 19.00. Będzie to występ promujący najnowszy autorski album multiperkusisty Aleksandra Wnuka LUPNIK.

fot. mat. organizatora

Co o Lupniku mówi sam artysta, odpowiedzialny za muzykę, koncepcję, produkcję, instrumenty oraz obiekty?

Muzyka Lupnika jest stworzona i wykonywana na zestawie obiektów, instrumentów i sprzętów specjalnie na tę okazję zaaranżowanych. Wytwarzaniu i przetwarzaniu elementarnych dźwięków służą praktyki perkusyjne i post-perkusyjne. Następnie dźwięki wzmacniane i wzbogacane są przez mikser, który staje się kolejnym instrumentem; saturacja jest komponentem przestrzeni dźwiękowej. Punktem wyjściowym dla materiału były zmysłowe atrybuty Malarstwa Materii. W niniejszym kontekście słowo ‘lupnik’ jest nowomową, słowną grą wykorzystaną dla celów tego konkretnego przedsięwzięcia. Koncept ogniskowania zmysłów intymnie — przez co działania jak człowiek-lupa — odnosi się do doświadczenia fizycznego; jest to uwikłanie w dotykalne detale dźwięku, zarówno mnie, jak i słuchacza.

Wykonawcy:
Aleksander Wnuk: instrumenty perkusyjne / obiekty / przetwarzanie dźwięku
z gościnnym udziałem Pauliny Owczarek: saksofon

Bilety dostępne na stronie internetowej Cricoteki: bilety.cricoteka.pl
20 zł normalne, 10 zł ulgowe

Kolejnym koncertem z cyklu będzie "It’s Only the End of the World", czyli multimedialny teatr instrumentalny na 7 performerów, playback i wideo. Za kompozycję, reżyserię oraz ruch sceniczny odpowiedzialna jest Anna Sowa. Zapraszamy 4 września o godzinie 19.00. 

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia "Polifonie. Muzyka obiektów" na Facebooku

Źródło:

Materiał nadesłany