EN

13.04.2024, 10:24 Wersja do druku

Kraków. Debiutanci zmierzyli się z piosenkami Ewy Demarczyk

W czwartek, 11 kwietnia, na Scenie Berlin Teatru Nowego Proxima młodzi artyści zmierzyli się z repertuarem Ewy Demarczyk. W konkurs piosenki aktorskiej „Głos pokoleń” wzięło udział 20 debiutantów i debiutantek ze szkół aktorskich. Pisze Anna Piątkowska w „Dzienniku Polskim”.

W ramach konkursu przyznana zostanie nagroda 3 tys. zł ufundowana przez Janusza Marchwińskiego oraz dwa wyróżnienia po 1 tys. zł, których fundatorem jest Teatr Nowy Proxima. Zwycięzcy czwartkowego konkursu piosenki aktorskiej zakwalifikowani zostaną do kolejnego etapu o Nagrodę Główną (10 tys. zł)

- Nie będzie to typowy konkurs piosenki aktorskiej, chcemy, by młodzi artyści mogli w luźnej i przyjaznej atmosferze zaprezentować się publiczności. Laureatów zaprosimy na nasz koncert jubileuszowy, który odbędzie się w grudniu – wyjaśnia dyrektor Teatru Nowego Proxima.

„To nasza pierwsza pompa, jubel, wiksa poświęcona historii Piwnicy pod Baranami, a przede wszystkim postaciom związanym z tym miejsce i z charakterystyczną dla niego muzyką. Zapraszamy artystów związanych z Piwnicą, którzy pamiętają historię wielkich szaleństw klubu aktora SPATiF w latach 70 i 80 XX wieku, będącego miejscem wolności, miłości i bankietów. Ożywiając legendę Piotra Skrzyneckiego pragniemy przybliżyć artystyczną historię Krakowa” – zapowiada wydarzenie Teatr Nowy Proxima.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Debiutanci zmierzyli się z piosenkami Ewy Demarczyk. Były emocje

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

12.04.2024