EN

14.05.2021, 11:57 Wersja do druku

Kraków. Cztery odcienie teatru na placu

Teatr KTO nie może doczekać się spotkania z publicznością. Po zniesieniu obostrzeń ma w planach spektakle i warsztaty związane z kondycją współczesnego świata. Inauguracja projektu „Cztery odcienie teatru" i pokaz spektaklu performatywnego „Biedni Polacy patrzą na getto" 21 maja na placu Bohaterów Getta.

Chcą dać krakowskim widzom szansę na poznanie kultury i tradycji mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. Spróbują również zaciekawić publiczność niecodziennymi formami teatru i zachęcić do jego doświadczania osoby z niepelnosprawnościami. 

O projekcie „Cztery odcienie teatru" mówi Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO: - Chcemy poszerzyć i wzmocnić ofertę kulturalną poprzez przygotowanie czterech cykli warsztatów oraz spektakliwokół różnych form teatralnych, poruszających cztery tematy związane z kondycją i problemami współczesnego świata. Projekt będzie skupiony wokół teatru korzeni przybliżającego kulturę i sztukę mniejszości etnicznych mieszkających na terenie Polski, pozawerbalnego, integrującego z osobami niepełnosprawnymi, otwartego na nowe technologie i media oraz performance'u połączonego z ciałem i ekologią.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Cztery odcienie teatru na placu

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kraków nr 110 dodatek Co Jest Grane