EN
11.08.2022, 08:57 Wersja do druku

Kraków. Chuligani zniszczyli wejście do teatru Barakah

We wtorek mieszczący się na Kazimierzu Teatr Barakah opublikował zapis monitoringu. Na filmiku widać skandaliczne zachowanie trójki młodych ludzi, którzy niszczą wejście do teatru oraz gabloty prezentujące repertuar. Dzięki ogromnemu odzewowi na prośbę teatru w sprawie identyfikacji osób widocznych na materiale z monitoringu, jeden ze sprawców zgłosił się sam, deklarując, że pokryje straty.

"Zniszczono nam drzwi wejściowe do Teatru, skrzynkę pocztową, wybito gabloty i zerwano plakaty ze spektakli "Inni ludzie" i "Nowa Rewia – Come back"..." - poinformował w mediach społęcznościowych Teatr Barkah, publikując nagranie, na którym widoczna jest trójka młodych ludzi niszczących wejście do instytucji.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 6 rano. Krakowski teatr licząc na to, że uda się odnaleźć wandali, opublikował zapis z monitoringu. Osoby, które rozpoznają widocznych na filmiku chuliganów, Barakah prosi o kontakt z teatrem lub policją.

Jak podkreśla Anna Wyrwik z Teatru Barakah, odzew na apel spotkał się z ogromnym odzewem w mediach społecznościowych. Tak dużym, że zapis monitoringu - najprawdopodobniej - dotarł do samych sprawców zdarzenia. Jak się dowiedzieliśmy, jeden ze sprawców zgłosił się do Teatru, deklarując, że pokryje wyrządzone straty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Chuligani zniszczyli wejście do jednego z teatrów. Jest zapis z monitoringu. Jeden ze sprawców sam się zgłosił

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

AP

Data publikacji oryginału:

10.08.2022