EN

20.10.2020, 15:29 Wersja do druku

Kraków. „Broadway Exclusive” w Krakowskim Teatrze Variete

Już 28 i 29 października widzowie Teatru Variete będą mieli okazję zobaczyć ekscytujące show, podczas którego zabrzmią bestsellery z kultowych musicali i hity muzyki filmowej, w wykonaniu tegorocznych laureatów Nagród Muzycznych.

fot. mat. teatru

„Broadway Exclusive”to muzyczno-taneczne show w amerykańskim, spektakularnym stylu stworzone przez Jakuba Wociala. Za stronę muzyczną odpowiada Jan Stokłosa, a za zjawiskową choreografię hiszpański reżyser, tancerz i producent Santiago Bello. W programie wydarzenia zabrzmią m.in. piosenki George’a Gershwina, Andrew Lloyda Webera i Leonarda Bernsteina z musicali „Porgy & Bess”, „Upiór w operze” czy „West Side Story”.

W widowisku podziwiać będzie można artystów, którzy po raz kolejny zostali docenieni przez jury Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Tytuł Najlepszej Wokalistki Musicalowej otrzymała Paulina Janczak, zaś za Najlepszą Tancerkę w pozostałych formach tanecznych uznano Ewelinę Kruk. Najlepszym Wokalistą Musicalowym 2020 r. został Maciej Pawlak za tytułową rolę Pippina w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, ale oglądać go można także w „Broadway Exclusive”. Widzom Variete może być również znany ze spektaklu „Legalna Blondynka”, w którym wcielał się w rolę Emmetta.

Najwspanialsze musicalowe hity scen Broadwayu i West Endu w wykonaniu laureatów tegorocznych Nagród Muzycznych już w ostatnich dniach października w Krakowskim Teatrze Variete!

Krakowski Teatr Variete

www.teatrvariete.pl

ul. Grzegórzecka 71 | tel. 12 442 78 02, 12 442 78 03

28.10 (środa), godz. 19:00, Broadway Exclusive, koncepcja J. Wocial, muz. J. Stokłosa, chor. S. Bello

29.10 (czwartek), godz. 19:00, Broadway Exclusive, koncepcja J. Wocial, muz. J. Stokłosa, chor. S. Bello


Źródło:

Materiał nadesłany