EN

16.04.2022, 09:00 Wersja do druku

Kraków. „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” w maju w Teatrze Barakah

 7 maja Teatr Barakah zaprasza na premierę spektaklu „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” w reż. Michała Telegi.

 Punktem wyjścia do spektaklu jest znany wszystkim dramat pt. „Anioły w Ameryce”. Jest on jednak jedynie inspiracją, która popchnęła twórców do stworzenia opowieści dziejącej się tu i teraz, w Polsce XXI wieku.

„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” to teatr dokumentalny. Autor scenariusza Michał Telega zaprosił do zespołu ludzi na różnych etapach swej artystycznej drogi, głównie takich, którzy dopiero ją rozpoczynają. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu marzeń.

Scenariusz Telegi został oparty na wielu godzinach rozmów z nimi, między nimi, naszych rozmów, które stały się konfrontacjami przeżyć i doświadczeń, pełnymi emocji, które potrafią zarówno rozwalać, jak i relaksować. Osobiste doświadczenia artystów wepchnięte w anielską strukturę to historie ukrywania się, wychodzenia z szafy, mniej i bardziej efektownych coming outów, historie osobiste i współczesne.

Udokumentowane zostały nasze historie, ale przejrzeć się może w nich każdy, również Ty! Bo przecież każdy ma coś do ukrycia, z czym boi się wyjść z szafy do społeczeństwa.

autor: Michał Telega

reżyseria: Michał Telega

muzyka: Piotr Korzeniak

choreografia: Piotr Mateusz Wach

obsada: Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Ana Nowicka, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński, Dawid Tas

 Data premiery: 7 maja 2022

BILETY ✘ Zakup: - w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 - http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/ - przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

✘ Rezerwacja: - [email protected] - 12 397 80 47

Źródło:

Materiał nadesłany